Obserwuj w Google News

Łukasz Piszczek po sezonie wróci do Polski. Obrońca Borussii zagra w III lidze

2 min. czytania
27.04.2021 15:26
Zareaguj Reakcja

Łukasz Piszczek ogłosił, gdzie odejdzie po zakończeniu sezonu. 65-krotny reprezentant Polski zakończy grę w Borussii Dortmund i wróci do Polski.

Łukasz Piszczek po sezonie wróci do Polski. Obrońca Borussii zagra w III lidze
fot. PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN / POOL
  • Łukasz Piszczek ogłosił, że po tym sezonie wróci do LKS-u Goczałkowice-Zdrój
  • Obrońca BVB poinformował o tym w programie Bundestalk na Kanale Sportowym
  • Piszczek od dawna angażuje się w życie klubu: przygotowuje taktyki na mecze, a we współpracy z BVB wybudował w Goczałkowicach akademię piłkarską

Łukasz Piszczek po zakończeniu sezonu przejdzie do LKS-u Goczałkowice-ZdrójObrońca reprezentacji Polski w roli zawodnika wróci do niego po 20 latach - jako junior grał tam w latach 1992-2001. W innych funkcjach, np. trenera, Piszczek występuje w Goczałkowicach od dłuższego czasu.

 - Nikt w Borussii Dortmund nie podejmuje żadnych kroków, by przedłużyć mi kontrakt. Na tę chwilę wygląda to tak, że nie mam zamiaru grać w Bundeslidze w następnym sezonie. Chyba że coś strzeli mi do głowy, ale na to się nie zanosi – zdradził Łukasz Piszczek w programie Kanału Sportowego - Bundestalk.

Piszczek zdradził, że w LKS-ie Goczałkowice będzie dalej czynnym piłkarzem. - Już wynegocjowałem kontrakt z prezesem – śmiał się wybitny reprezentant Polski. Tę funkcję w LKS-ie sprawuje bowiem ojciec piłkarza - Kazimierz.

Łukasz Piszczek zostanie trenerem? "Nie myślę o tym"

Piszczek został też zapytany przez Mateusza Borka o to, czy w najbliższym czasie planuje zostać trenerem.

- Ciężko mi odpowiedzieć. W Goczałkowicach bawię się w trenerkę na odległość. Na miejscu prowadzę drużynę jako drugi trener. Pokazuje mi to, jak dużo trzeba poświęcić, by być trenerem w 4 lidze w Polsce. To duże wyrzeczenie, ale nie zamykam się. Na tę chwilę koncentruję się na tym ostatnim miesiącu w BVB. Chcę wygrać finał Pucharu Niemiec, na tym mi bardzo zależy. Póki co wszystkie myśli kieruję na ostatnie dni tutaj - powiedział obrońca Borussii.

Łukasz Piszczek do tej pory zagrał 378 meczów w Bundeslidze. Bilans jego spotkań reprezentacyjnych to 66 występów i 2 bramki. 

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Kanał Sportowy/Bundestalk