Obserwuj w Google News

Lewandowski szykuje się na wojnę z Bayernem. "Nie pojawi się na treningach"

2 min. czytania
25.06.2022 09:50
Zareaguj Reakcja

Jak poinformowały w piątek zgodnie hiszpańskie media, Robert Lewandowski szykuje się na sytuację, w której będzie musiał siłą doprowadzić do swojego odejścia z Bayernu Monachium. Zdaniem katalońskiego dziennika "Sport" Polak nie zamierza nawet stawić się na lipcowych przedsezonowych treningach Bawarczyków.

Robert Lewandowski
fot. IMAGO/Yannick Verhoeven/Imago Sport and News/East News

Władze FC Barcelona chcą, aby napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został włączony do kadry "Dumy Katalonii" już w połowie lipca i zagrał 23 lipca w towarzyskim spotkaniu przeciwko Realowi Madryt w Las Vegas.

Jak podała w piątek madrycka telewizja Mega, władze hiszpańskiego klubu poważnie biorą pod uwagę wzmocnienie zespołu z Katalonii polskim napastnikiem. Stacja utrzymuje, że Robert Lewandowski poleciałby z piłkarzami Barcelony na lipcowe tournée do USA.

Lewandowski szykuje się na wojnę z Bayernem

Komentatorzy Radio Marca twierdzą w piątek, że kluczowym dla przesądzenia sprawy transferu Lewandowskiego na Camp Nou może być "bunt piłkarza" i publiczne deklaracje zawodnika, że nie zamierza już kontynuować gry w Bayernie Monachium.

Redakcja poleca

"Ten bunt ze strony piłkarza jest wyraźny, co oznacza, że prawdopodobnie relacje pomiędzy Lewandowskim a niemieckim klubem nie były w minionym sezonie najlepsze" - oceniła stołeczna rozgłośnia.

Na "rewoltę" polskiego napastnika wskazuje też kataloński dziennik "Sport". Gazeta powołuje się w piątek na źródło w dyrekcji Barcelony, które twierdzi, że Lewandowski nie zamierza stawić się w Monachium w pierwszej połowie lipca, aby rozpocząć treningi przed nowym sezonem.

Lewandowski na Majorce: "Nie ma już powrotu do Monachium"

Z ustaleń gazety wynika, że wysłannicy Bayernu, którzy spotkali się z Lewandowskim w czerwcu na Majorce, gdzie wypoczywa piłkarz, usłyszeli od Polaka, że "nie ma już powrotu do Monachium, a on szuka z klubem przyjacielskiego rozwiązania kontraktu".

Redakcja poleca

"Bayern przyjął to do wiadomości, ale nie wykazał dużego zainteresowania […], co może zakończyć się wojną. Zarówno Barca, jak i piłkarz próbowali jej dotychczas uniknąć. Ostateczna propozycja Katalończyków, jak oczekuje klub, przyniesie porozumienie. W przeciwnym razie napastnik jest gotowy na wszystko" - ocenił "Sport".

Także "El Periodico de Espana" utrzymuje, że przed końcem czerwca negocjatorzy z Barcelony i Monachium mieliby zasiąść do rozmów w sprawie transferu Lewandowskiego. Gazeta twierdzi, że kierownictwo "Dumy Katalonii" chce zaproponować bawarskiemu klubowi za napastnika kwotę około 40 mln euro.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Zatyka