,

"Dziękuję za wspaniałą przygodę". Legenda Bayernu kończy karierę

21.10.2022 17:59

Franck Ribery postanowił zawiesić piłkarskie buty na kołku. Legenda Bayernu Monachium napisała emocjonalny wpis w mediach społecznościowych. "Dziękuję wszystkim za tę wspaniałą przygodę" - czytamy na Twitterze Francuza.

Franck Ribery
fot. Christian Kolbert/Pixathlon/REPORTER

Franck Ribery w specjalnie przygotowanym filmiku w mediach społecznościowych ogłosił koniec swojej piłkarskiej kariery. "Piłka się zatrzymała. Uczucia we mnie nie. Dziękuję wszystkim za tę wspaniałą przygodę" - napisał skrzydłowy.

Francuz święcił największe sukcesy w barwach Bayernu Monachium, do którego przychodził w 2007 roku. Ribery w barwach niemieckiego klubu rozegrał 425 meczów, w których strzelił 124 gole i zanotował 182 asysty. Do jego największych sukcesów należy m.in. zdobycie Ligi Mistrzów z Bawarczykami w sezonie 2012/2013.

Ribery kończy piłkarską karierę

Ribery zagrał również wiele meczów z Robertem Lewandowskim. Obaj panowie dzielili ze sobą szatnie przez pięć sezonów. "Franck, to była przyjemność i zaszczyt grać z Tobą w tej samej drużynie. Powodzenia" - napisał na Instagramie kapitan reprezentacji Polski.

Ostatnim klubem 37-latka była włoska Salernitana. Co prawda Francuz rozwiązał umowę z klubem z Kampanii, jednak zostanie jej ambasadorem.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się