Obserwuj w Google News

Bayern Monachium odpowiedział na ofertę Barcelony. Co czeka Lewandowskiego?

1 min. czytania
30.06.2022 13:10
Zareaguj Reakcja

FC Barcelona robi co może by sprostać żądaniom Bayernu Monachium ws. transferu Roberta Lewandowskiego. Dwie oferty "Dumy Katalonii" zostały odrzucone, jednak wpłynęła trzecia. Dziennik "Bild" ujawnił, jak zareagowali na nią działacze mistrza Niemiec.

Robert Lewandowski
fot. RONNY HARTMANN/AFP/East News

Nie jest tajemnicą, że FC Barcelona naciska na transfer Roberta Lewandowskiego. Sam zawodnik kilkukrotnie wypowiadał się, że chętnie zmieniłby otoczenie. Dwie oferty "Dumy Katalonii" były konsekwentnie odrzucane przez działaczy Bayernu Monachium, jednak niedawno informowano o trzeciej.

Miała ona opiewać na około 40 milionów euro. Do tego mistrz Niemiec mógłby liczyć na pięć milionów euro w bonusach. Niemiecki "Bild" poinformował, jak zarząd "Die Roten" zareagował na tę propozycję.

Redakcja poleca

Bayern mówi stanowcze "nie" 

Zdaniem dziennika Bayern po raz kolejny odrzucił ofertę Barcelony. - Z tego, co słyszałem, Barcelona nie musi słać kolejnych ofert. Nasze stanowisko było jasne. Robert ma ważny kontrakt - tak komentował zamieszanie wokół "Lewego" honorowy prezydent niemieckiego klubu, Uli Hoeness. 

Niewykluczone, że oznacza to koniec marzeń Lewandowskiego o przejściu do ekipy Xaviego Hernandeza. Mówi się, że Bawarczycy byliby w stanie rozważyć ofertę, która opiewa na minimum 50 milionów euro, jednak w obliczu problemów finansowych Barcelony nie wiadomo, czy podejmie ona czwartą próbę rozmów.

RadioZET.pl/Bild