,

Polski napastnik wypożyczony do klubu Eredivisie. Dołączy do Kacpra Kozłowskiego

Paweł Żurek
29.08.2022 22:15

Bartosz Białek został wypożyczony do Vitesse. Napastnik Wolfsburga dołączy do Kacpra Kozłowskiego, który trafił do holenderskiego zespołu w zeszłym tygodniu.

Polski napastnik wypożyczony do klubu Eredivisie. Dołączy do Kacpra Kozłowskiego
fot. IMAGO/Darius Simka/Imago Sport and News/East News

Bartosz Białek został wypożyczony na jeden sezon. W artykule na oficjalnej stronie Vitesse nowego zawodnika klubu opisał dyrektor techniczny Benjamin Schmedes.

- Bartosz to prawdziwy napastnik, polegający na swoim wzroście, sile i instynkcie strzeleckim. Dobrze uderza, ma też dobry strzał z głowy. W żadnym wypadku nie jest statycznym napastnikiem; jest bardzo aktywny i włącza się w grę. Spodziewamy się, że dzięki tym cechom Bartosz może dodać do naszego zespołu coś ekstra – powiedział Schmedes.

20-letni Bartosz Białek wszedł na boisko w 36 meczach Wolfsburga, jednak rzadko kiedy rozegrał całe spotkania. Łącznie rozegrał 472 minuty, a w obecnym sezonie nie miał większych szans na regularne występy. - Przejście do Vitesse wydaje mi się idealnym wyborem. Nie mogę się doczekać, kiedy poznam moich nowych kolegów z drużyny i będę z nimi konkurować. Widziałem, jak Vitesse walczyło w zeszłą sobotę. Dam z siebie wszystko dla klubu i kibiców – powiedział po transferze Polak.

W Vitesse od kilku dni trenuje Kacper Kozłowski, który został wypożyczony z Brighton. 

loader

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się