,

Przerażające nagranie z treningu kadry. Było krok od tragedii

23.03.2023 10:48

Trening reprezentacji Ghany mógł zakończyć się tragedią po tym, jak bramka runęła na golkipera Joe Wollacotta. Przerażające nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci.

Bramka runęła na bramkarza
fot. YouTube/screen

Reprezentacja Ghany w czwartek zagra z Angolą w meczu na szczycie grupy E eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Po dwóch kolejkach obie ekipy mają po cztery punkty i wyprzedzają Republikę Środkowoafrykańską oraz Madagaskar (po 1 pkt). Turniej finałowy odbędzie się w 2024 roku w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Na jednym z ostatnich treningów "Czarnych Gwiazd" doszło do kuriozalnych i bardzo niebezpiecznych scen. W trakcie gierki bramka nagle runęła na golkipera Charlstone'u Athletic Joe Wollacotta. Krajowa federacja wydała oświadczenie na temat stanu zdrowia 26-latka.

Bramka spadła na bramkarz - wideo

"Bramkarz Joseph Wollacott doznał kontuzji miękkiej tkanki prawego dużego palca u stopy i utyka" - napisano. "W hotelu sztab medyczny ponownie zbadał zawodnika. Obecnie nie odczuwa skutków zdarzenia i został dopuszczony do kolejnych zajęć. Będzie też brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz" - dodano.

W internecie pojawiło się nagranie z tego zdarzenia. Widać na nim, jak blisko było od tragedii. Bramkarz w porę zorientował się, co się dzieje i tylko dzięki temu obramowanie nie spadło na jego kręgosłup czy głowę.

RadioZET.pl/ghanafa.org