Obserwuj w Google News

Bolesna porażka drużyny Michniewicza. Fatalna passa trwa w najlepsze

2 min. czytania
23.09.2023 10:34
Zareaguj Reakcja

Trwa fatalna seria porażek zespołu prowadzonego przez Czesława Michniewicza. Jego Abha Club, w którym występuje również Grzegorz Krychowiak w piątek zanotowała trzecią porażkę z rzędu. W piątek drużyna byłego selekcjonera reprezentacji Polski uległa w spotkaniu z beniaminkiem 0:4.

Czesław Michniewicz
fot. Natacha Pisarenko/Associated Press/East News

Po zakończeniu pracy w reprezentacji Polski Czesław Michniewicz znalazł pracę w Arabii Saudyjskiej, obejmując zespół Abha Club. Niestety od początku sezonu jego zawodnicy nie zawojowali rozgrywek ligowych, grając poniżej oczekiwań.

Feralna seria Czesława Michniewicza w Abha Club

Kiedy kibice liczyli na poprawę wyników zaczęło robić się o wiele gorzej. Po mieszanym początku kampanii Saudi Professional League, kiedy drużyna byłego szkoleniowca biało-czerwonych raz notowała wygraną, a raz porażkę, nagle zaczęła regularnie tracić punkty. Świadczą o tym trzy ostatnie porażki z rzędu. Najpierw przegrana z Al-Ta'ee 0:1, a później z Al-Ettifaq 1:3. Jednak oliwy do ognia dolało piątkowe starcie z beniaminkiem Al-Wehda.

Rywale już po niespełna 30 minutach prowadzili 3:0, ale ostatni gol został anulowany przez VAR. Niestety, na niewiele to się zdało, ponieważ w drugiej części spotkania przeciwnicy strzelili jeszcze dwie bramki, zwyciężając aż 4:0. Michniewiczowi nie mógł liczyć na pomoc Grzegorza Krychowiaka, który mimo wszystko zagrał przez całe 90 minut.

Po siedmiu kolejkach Abha Club odległe 13. miejsce z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Tylko dwa "oczka" dzielą zespół od strefy spadkowej. W tym czasie piłkarze mogą "pochwalić się" bilansem 5 zdobytych i 13 straconych bramek.

Nie przegap