Zamknij

Groził nożem kierowcy Ubera. 22-letni piłkarz trafił do aresztu

17.11.2022 19:13

Agustin Curruhinca, piłkarz argentyńskiego Atletico Huracan, został aresztowany za napaść na kierowcę Ubera. 22-latek groził mężczyźnie nożem rzeźnickim.

Agustin Curruhinca
fot. Agustin Curruhinca/Facebook

Agustin Curruhinca uchodził w Argentynie za duży talent. W rodzimej lidze zadebiutował w 2019 roku w wygranym przez Atletico Huracan spotkaniu krajowego pucharu z Unionem de Santa Fe (2:0). Kilka razy otrzymał powołanie od legendarnego Pablo Aimara do reprezentacji U-20.

W sierpniu br. 22-latek został odsunięty od pierwszej drużyny z powodów dyscyplinarnych. Teraz będzie miał jeszcze większe kłopoty. We wtorek zawodnik został zatrzymany przez policję w jednej z dzielnic Buenos Aires i trafił do aresztu.

22-letni piłkarz groził taksówkarzowi

Jak informują krajowe media, m.in. TyC Sports i portal zonales.com, Curruhinca w trakcie przejazdu Uberem wyciągnął nóż rzeźnicki, którym miał grozić 41-letniemu boliwijskiemu kierowcy. Taksówkarz zatrzymał się przy jednym z policyjnych radiowozów i opisał całe zdarzenie. Funkcjonariusze wyciągnęli piłkarza z auta, odebrali ostry przedmiot i obezwładnili. Znaleziono przy nim dwa telefony komórkowe.

Trener drużyny Diego Dabove tłumaczył kilka tygodni temu, że Curruhinca przeżywa problemy osobiste i dlatego sprawia problemy wychowawcze. Zapowiedział, że po uporaniu się z kłopotami zawodnik zostanie przywrócony do pierwszego zespołu. To było jednak przed wtorkowymi wydarzeniami.

RadioZET.pl/zonales.com/TyC Sports