Tragiczne doniesienia z Turcji. Pod gruzami znaleziono ciało 28-letniego piłkarza

06.02.2023 17:51

Ahmet Eyup Turkaslan nie żyje. 28-letni bramkarz Yeni Malatyaspor padł ofiarą trzęsienia ziemi w Turcji. Jego ciało znaleziono pod gruzami.

Ahmet Eyup Turkaslan
fot. RadioZET.pl

Liczba ofiar śmiertelnych w południowo-wschodniej Turcji wzrosła do 1498 osób, a rannych jest 7634 - poinformowała w poniedziałek turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD). Co najmniej 810 osób zginęło w Syrii - podało z kolei ministerstwo zdrowia w Damaszku.

>>> Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Wstrząsy wtórne, liczba ofiar dramatycznie rośnie <<<

Jak poinformował turecki drugoligowy klub Yeni Malatyaspor, jedną z ofiar tragicznego trzęsienia ziemi jest Ahmet Eyup Turkaslan. Ciało 28-letniego bramkarza znaleziono pod gruzami. W zespole z Malatyasporu występował od 2021 roku, kiedy trafił do tej ekipy z Umraniyesporu.

Ahmet Eyup Turkaslan nie żyje

Według informacji Orhana Tatara, szefa departamentu AFAD zajmującego się trzęsieniami ziemi, wstrząsy zniszczyły 2834 budynki. Jak dodał, spowodowało to m.in. 120 wstrząsów wtórnych.

Kataklizm dotknął również północno-zachodnią Syrię, w której zginęło, według najnowszego bilansu tamtejszego ministerstwa zdrowia, 810 osób, a 1315 jest rannych.

RadioZET.pl/Yeni Malatyaspor, PAP