Obserwuj w Google News

Kadra U-21 ma nowego selekcjonera. To on będzie następcą Michała Probierza

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
22.09.2023 21:14
Zareaguj Reakcja

Polski Związek Piłki Nożnej znalazł następcę Michała Probierza na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21. Krajowa federacja wydała komunikat w tej sprawie.

Adam Majewski
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Selekcjonerem reprezentacji Polski U-21 przez nieco ponad rok był Michał Probierz. 50-latek zwolnił jednak to stanowisko po nominacji Polskiego Związku Piłki Nożnej na trenera seniorskiej drużyny narodowej. Federacja musiała poszukać jego następcy. Padło na Adama Majewskiego, byłego szkoleniowca Stali Mielec.

"Adam Majewski został selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21. Niespełna 50-letni szkoleniowiec poprowadzi biało-czerwonych w kwalifikacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. Po dwóch kolejkach Polacy są liderem swojej grupy, wygrali 3:0 z Kosowem w Płocku i 1:0 z Estonią w Tallinnie. Majewski zastąpił na stanowisku Michała Probierza, który został selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów" - napisano w komunikacie PZPN.

Kim jest Adam Majewski?

Adam Majewski urodził się 24 grudnia 1973 roku. Jako zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzimym Płocku, w barwach Petrochemii (dzisiaj Wisła). W 1995 roku przeniósł się do Lecha Poznań, w którym występował do 1999 roku (z półroczną przerwą na wypożyczenie do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski). Największe sukcesy w piłce klubowej osiągnął z Legią Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Ligi w 2002 roku.

Występował również w greckim Panioniosie GSS, a po powrocie do kraju ponownie w Wiśle Płock, Lechu Poznań i Zawiszy Bydgoszcz. Karierę zakończył w Płocku w 2010 roku z powodu zerwania więzadeł krzyżowych.

Majewski wystąpił jeden raz w reprezentacji Polski. Zagrał w towarzyskim spotkaniu z Macedonią, 14 lutego 2003 roku, które biało-czerwoni wygrali 3:0.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej najpierw został asystentem trenera w Wiśle Płock, a następnie samodzielnie prowadził drugi zespół w latach 2018-2020. W sezonie 2019/2020 i 2020/2021 był szkoleniowcem Stomilu Olsztyn. W lipcu 2021 roku zadebiutował jako trener Stali Mielec na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – w ekstraklasie. Zespół z Mielca poprowadził w 62 spotkaniach (59 meczów na szczeblu ligowym i 3 w rozgrywkach Pucharu Polski). Ze Stali odszedł w marcu 2023 roku.

Jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej z najwyższymi możliwymi uprawnieniami szkoleniowymi – uzyskał licencję UEFA PRO.

Nie przegap