Zamknij

A jednak! Są nowe informacje ws. kontraktu Cristiano Ronaldo z Al-Nassr

12.01.2023 08:54

Jak poinformował w czwartek saudyjski Al-Nassr, kontrakt Cristiano Ronaldo z tym klubem nie zawiera żadnej klauzuli o poparciu przez Portugalczyka kandydatury Arabii do organizacji mistrzostw świata w 2030 roku. "Kontrakt Cristiano Ronaldo nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami dotyczącymi mistrzostw świata" - napisano.

Cristiano Ronaldo
fot. Amr Nabil/Associated Press/East News

Saudyjski klub Al-Nassr zaprzeczył doniesieniom, jakoby kontrakt Cristiano Ronaldo zawierał klauzulę o poparciu przez Portugalczyka kandydatury Arabii Saudyjskiej do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku.

W grudniu 37-letni Ronaldo związał się z Al-Nassr umową na dwa i pół roku. Według mediów wartość kontraktu wynosiła 200 mln euro, a kolejne 200 mln miał otrzymać za pełnienie funkcji ambasadora kandydatury Arabii Saudyjskiej do roli organizatora mundialu.

Nowe informacje ws. kontraktu Cristiano Ronaldo z Al-Nassr

"Al-Nassr pragnie wyjaśnić, że wbrew doniesieniom prasowym kontrakt Cristiano Ronaldo nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami dotyczącymi mistrzostw świata" – poinformował klub.

Najbliższy mundial odbędzie się w 2026 roku po raz pierwszy w trzech krajach: USA, Kanadzie i Meksyku. Gospodarz MŚ 2030 zostanie wybrany na kongresie FIFA w przyszłym roku.

Pięciokrotny laureat Złotej Piłki i najlepszy strzelec w historii Ligi Mistrzów został już przedstawiony kibicom w Rijadzie i po raz pierwszy ma zagrać w barwach saudyjskiego klubu 21 stycznia w meczu z Ettifaq.

loader

RadioZET.pl/PAP