Obserwuj w Google News

Ukraiński piłkarz odmówił gry dla Czerczesowa. Chce odejścia Rosjanina

1 min. czytania
02.03.2022 21:59
Zareaguj Reakcja

Stanisław Czerczesow jest obecnie trenerem węgierskiego Ferencvarosu. Rosyjski szkoleniowiec ma jednak poważny problem, ponieważ kluczowy piłkarz klubu odmówił gry dla Rosjanina, co więcej domaga się także jego odejścia.

Stanisław Czerczesow
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Stanisław Czerczesow pod koniec grudnia 2021 roku został ogłoszony nowym szkoleniowcem węgierskiego Ferencvarosu. Wydawać by się mogło, że zatrudnienie takiego fachowca może przynieść tylko korzyści, jednak teraz klub został postawiony pod ścianą.

Kluczowy zawodnik lidera węgierskiej ekstraklasy Ołeksandr Zubkow odmówił współpracy z Czerczesowem. Protest ukraińskiego gracza związany jest ze wkroczeniem rosyjskich wojsk do Ukrainy. Zarząd próbuje łagodzić sytuację, jednak zdaje się, że jest to dobra mina do złej gry.

Redakcja poleca

Ukraiński zawodnik odmówił gry dla Czerczesowa

Zubkow miał zapowiedzieć władzom klubu, że pod wodzą tego szkoleniowca nie zagra nigdy więcej w zespole Ferencvarosu. 25-latek w sobotę nie wszedł na murawę ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Węgier. Po meczu klub tłumaczył absencję zawodnika. 

- Myślami jest na Ukrainie i nie może skoncentrować się na grze - napisano w oficjalnym komunikacie. Media spekulują jednak, że wszystko spowodowane napiętymi relacjami na linii pilkarz - trener, które podyktowane są wojną na Ukrainie.

RadioZET.pl