Zamknij

Dziennikarz TVP zszokował. Na tym miejscu Złotej Piłki umieścił Lewandowskiego

17.10.2022 23:38

Złotą Piłkę w 2022 roku zgarnął po raz pierwszy w karierze Francuz Karim Benzema. Robert Lewandowski znalazł się z kolei poza pierwszą trójką. Jak się okazuje, na pierwszym miejscu nie uplasował go nawet polski dziennikarz.

Maciej Iwański i Robert Lewandowski
fot. Jan Bogacz/TVP/East News; Rex Features/East News

Tegoroczną nagrodę Złotej Piłki organizatorzy plebiscytu, a więc magazyn "France Football", wręczyli Karimowi Benzemie. Na Francuza głosowali tym razem nie wszyscy zrzeszeni przez FIFA, tak jak było jeszcze m.in. podczas ostatniej edycji, ale przedstawiciele pierwszej setki rankingu.

Robert Lewandowski zdobył na gali nagrodę dla najlepszego strzelca im. Gerda Muellera, natomiast w klasyfikacji Złotego Buta zajął dopiero czwarte miejsce. Przed Polakiem uplasowali się m.in. trzeci Belg Kevin De Bruyne i drugi Senegalczyk Sadio Mane.

Na tym miejscu Złotej Piłki umieścił Lewandowskiego

Swoje głosy w plebiscycie oddał również polski dziennikarz. W tym roku ponownie był to Maciej Iwański z Telewizji Polskiej. Jak się okazało, on również nie umieścił napastnika Barcelony na pierwszym miejscu.

- Mogę państwu powiedzieć, że u mnie na pierwszym miejscu był także Karim Benzema, a na drugim Robert Lewandowski - powiedział dziennikarz TVP. Nie wyjawił, kogo umieścił na trzeciej pozycji.

Takie typy Iwańskiego można uznać za zaskakujące, bowiem wielu dziennikarzy z innych krajów zawsze na pierwszym miejscu stawia najlepszego ze swoich rodaków. Szczególnie, gdy, ze względu na formę takiego zawodnika, podobny głos nie byłby zupełnie wyssany z palca.

loader

RadioZET.pl