Już wszystko jasne. Robert Lewandowski dostanie nagrodę na gali Złotej Piłki

17.10.2022 11:27

"Robert Lewandowski podobnie jak w ubiegłym roku dostanie nagrodę dla najlepszego strzelca" podczas gali Złotej Piłki - informuje w swojej relacji z Paryża dziennikarz Wirtualnej Polski Sportowe Fakty Remigiusz Półtorak. Takie wiadomości między wierszami przekazał mu redaktor naczelny "France Football" Pascal Ferre.

Robert i Anna Lewandowscy
fot. AP/Associated Press/East News

Gala Złotej Piłki 2022 odbędzie się w poniedziałek 17 października w Paryżu, a faworytem do zwycięstwa w plebiscycie jest napastnik Realu Madryt Karim Benzema. Francuz jeszcze w niedzielę grał w El Clasico przeciwko FC Barcelonie i zdobył jednego z goli. To on w ubiegłym sezonie poprowadził "Królewskich" do triumfu w Lidze Mistrzów, choć w finale na listę strzelców wpisał się tylko Vinicius Jr.

Na główne wyróżnienie cały czas czeka Robert Lewandowski i - jak spekulowano w mediach - w celu realizacji tego marzenia zamienił latem Bayern Monachium na FC Barcelonę. Według dziennikarzy "La Gazzetty dello Sport" kapitan reprezentacji Polski znajdzie się w czołowej piątce, ale na sukces nie powinien liczyć. Niemniej 34-latek ma stawić się w Paryżu i odebrać jedną z nagród.

Lewandowski z nagrodę na gali Złotej Piłki?

W 2021 roku "France Football", które odwołało głosowanie w "pandemicznym" 2020 roku, chcąc wynagrodzić Lewandowskiemu stratę [wtedy był faworytem - red.], specjalnie dla niego utworzyło nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W tegorocznym plebiscycie statuetka ponownie ma trafić w ręce napastnika Barcelony.

- To takie samo wyróżnienie jak w edycji 2021 - dla zawodnika, który strzelił łącznie najwięcej goli w klubie i w reprezentacji. Jest tylko jedna różnica. Od tego roku to będzie nagroda imienia Gerda Muellera, znakomitego niemieckiego napastnika - mówił redaktor naczelny magazynu Pascal Ferre, cytowany przez Wirtualną Polskę Sportowe Fakty.

loader

Lewandowski wbił szpilę organizatorom Złotej Piłki

Robert Lewandowski zdążył już wbić szpilę organizatorom Złotej Piłki. W jednej ze swoich wypowiedzi nawiązał właśnie do odwołanego plebiscytu. Zdradził jednocześnie, że każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Karima Benzemy będzie niespodzianką. Na uszczypliwe słowa "Lewego" zareagował Ferre.

- Mam zbyt wiele szacunku do Lewandowskiego i do jego osiągnięć, żeby mu cokolwiek wypominać. Zawsze zachowywał się z dużą klasą, zawsze grał fair play. Powiem nawet więcej, zawodnik tego formatu ma prawo, żeby czasem wbić jakąś szpilkę. Przyjmujemy to normalnie - zdradził naczelny "France Football".

Relacja na żywo z gali Złotej Piłki 2022 na sport.radiozet.pl w poniedziałek od godz. 19:50. Główna ceremonia ruszy o godz. 20:30.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty