Zamknij

Złota Piłka 2022: Mane dostał pytanie o reprezentanta Polski. "Kto to?"

17.10.2022 22:42

Tuż przed rozpoczęciem głównych uroczystości gali Złotej Piłki doszło do zabawnej sytuacji. W czasie studia francuskiego "L'Equipe" dziennikarz zapytał Sadio Mane o jednego z graczy reprezentacji Polski, Ludovica Obraniaka. "Kto to jest?" - zapytał się piłkarz Bayernu, który nie spodziewał się takiego pytania.

Sadio Mane na gali Złotej Piłki
fot. Trójkolorowa Piłka/Twitter screen

Podczas 66. edycji gali Złotej Piłki najlepszym piłkarzem świata uznano Karima Benzemę. Podium uzupełnili Sadio Mane i Kevin De Bruyne. Ten pierwszy jeszcze przed startem ceremonii był gościem w studiu francuskiego "L'Equipe". Zaproszenie od magazynu otrzymał także Ludovic Obraniak, który w latach 2009-2014 grał w reprezentacji Polski.

- Cieszysz się, że znów widzisz Ludovica Obraniaka? - zapytał się dziennikarz podczas rozmowy z Mane. - A kto to jest? - odpowiedział zaskoczony gracz Bayernu Monachium.

Sadio Mane dostał pytanie o Obraniaka. Zabawna reakcja [WIDEO]

Obraniak musiał przypomnieć się Senegalczykowi, że spotkali się w Metz. - Aha, ok - odparł napastnik.

- Scena dnia - napisał profil Trójkolorowa piłka na Twitterze, zamieszczając nagranie z tego momentu.

W komentarzach internauci zwrócili uwagę, że Mane spotkał się z Obraniakiem w Ligue 1, ale nie w tym samym zespole. Francuz z polskim paszportem reprezentował barwy Metz w latach 2002-2007, a następnie przeszedł do Lille, w którym występował przez pięć lat. Z kolei piłkarz Bayernu grał w tej drużynie od 2011 do 2012 roku.

loader

W czasie gali Złotej Piłki Sadio Mane odebrał nagrodę im. Socratesa. Eksperci docenili wkład Senegalczyka, który angażuje się społecznie i przeznacza mnóstwo funduszy na cele dobroczynne.

RadioZET.pl