Obserwuj w Google News

Zełenski po wygranej Ukrainy ze Szkocją: "to były dwie godziny szczęścia"

1 min. czytania
02.06.2022 11:04
Zareaguj Reakcja

Prezydent Wołodymyr Zełenski pogratulował Ukrainie zwycięstwa nad Szkocją w półfinale play-offów Mistrzostw Świata 2022. „To były dwie godziny szczęścia. Jeszcze Ukraina nie umarła!” - napisał na Facebooku.

Zełenski po wygranej Ukrainy ze Szkocją: To były dwie godziny szczęścia
fot. PAP/EPA/Robert Perry

Reprezentacja Ukrainy pokonała w Glasgow Szkocję 3:1 (1:0 ) w półfinale baraży o awans do tegorocznych mistrzostw świata. W decydującym meczu - również na wyjeździe - zmierzą się 5 czerwca z Walią w Cardiff.

Po meczu gratulacje całej kadrze złożył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Są chwile, kiedy nie potrzeba wielu słów. Tylko duma. Dziękuję wam! To były dwie godziny szczęścia. Wyszliśmy. Walczyliśmy. Przeżyliśmy. Wygraliśmy. Radość dla naszego wojska! Wszyscy Ukraińcy walczą, każdy na swoim froncie, o naszą niebiesko-żółtą flagę, o nasz herb w sercu. Jeszcze Ukraina nie umarła” – napisał Zełenski na Facebooku.

Przed meczem w Glasgow ukraińscy piłkarze, wspierani przez liczne grono swoich kibiców z sektora gości, wyszli na murawę owinięci flagami w barwach ojczyzny. W trakcie odgrywania hymnu cały stadion był im brawo. Na trybunach było wiele ukraińskich symboli, również transparenty z antywojennymi hasłami.

RadioZET.pl/PAP/PAB