Zamknij

Z Jagiellonii do piłkarskiego giganta. Wielki transfer młodego Polaka

14.07.2022 12:04

Jagiellonia Białystok poinformowała w środę, że jej 16-letni piłkarz Jan Faberski przeniósł się do Ajaxu Amsterdam. Młody pomocnik występował w klubie z Podlasia w zespołach U-17 i U-18.

Jan Faberski
fot. ajax.nl

O tym, że Jan Faberski odejdzie z Jagiellonii Białystok do Ajaxu Amsterdam, mówiło się już na początku czerwca. Dochodziły głosy, że młody pomocnik podpisze z mistrzami Holandii trzyletni kontrakt i dokładnie tak się stało.

W środę popularna "Jaga" potwierdziła odejście 16-latka. Junior był związany z nią od 2020 roku. Występował w drużynach U-17 i U-18.

Jan Faberski przeniósł się z Jagiellonii do Ajaxu

Chociaż młody zawodnik nie zdołał zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie, to miał możliwość trenowania z pierwszym zespołem, ponieważ na zgrupowanie do Belek zaprosił go ówczesny trener Piotr Nowak. Dodajmy, że w sezonie 2021/2022 Faberski rozegrał dziesięć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów.

Swoją przygodę z futbolem pomocnik rozpoczynał w drużynach z Warszawy: Hutniku, FFA, a następnie Legii. Na swoim koncie ma także cztery występy w reprezentacji Polski U-16.

"Janku, gratulujemy i życzymy powodzenia!" - napisano na oficjalnym portalu Jagiellonii. Ajax poinformował już z kolei, że Faberski dołączy do jego drużyny U-17.

loader

RadioZET.pl/Jagiellonia Białystok, Ajax Amsterdam