Zamknij

Kolejny wielki angielski piłkarz trenerem? "Już teraz mam kilka ofert"

Marek Garus
29.06.2019 13:06

Wayne Rooney może zostać w niedalekiej przyszłości kolejnym trenerem rodem z angielskiej reprezentacji. Szkoleniowcami w swoich drużynach z "pokolenia Rooneya" są już między innymi Frank Lampard (Derby County) oraz Steven Gerrard (Rangers). Były piłkarz Manchesteru United przyznał się nawet, że "ma już kilka ofert" i "zdobywa potrzebne licencje".

Rooney
fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wayne Rooney występuje obecnie w amerykańskim DC United i, choć jest prawdziwą gwiazdą MLS, już dziś rozmyśla nad tym, czym zajmie się po rozbracie z piłką nożną w karierze zawodnika.

Wayne Rooney może zostać trenerem piłkarskim

Anglik ujawnił w rozmowie ze "Sky Sports", że jedną z najbardziej kuszących go opcji jest zostanie w przyszłości piłkarskim trenerem. 33-latek wyjawił także, że przygotowuje się już nawet do swojego ewentualnego nowego zawodu, zdobywając wymagane licencje, a piłkarskie kluby już zgłaszają się po jego angaż w roli szkoleniowca.

Zobacz także

- Ja trenerem? Jasne, że to możliwe - stwierdził były napastnik Manchesteru United.

- Wykonuję już nawet pewne kroki, by zdobyć wymagane w tym zawodzie licencje, a gdy skończę grać w piłkę, rozważę otrzymane opcje. Już teraz mam kilka ofert, ale wciąż jestem piłkarzem i chcę się tym cieszyć.

Rooney: "Dostałem już kilka ofert"

- Mam możliwość, by od razu po zakończeniu kariery zająć się trenowaniem. Kiedy już się na to zdecyduję, wybiorę konkretną opcję na podstawie ambicji klubu oraz swoich własnych. Wybór musi być dobry dla mnie, ale też dla tej drużyny.

Zobacz także

Rooney odniósł się także w swojej rozmowie ze "Sky Sports" do plotek łączących Franka Lamparda z objęciem posady trenera w Chelsea FC:

- To musi być dla Franka niesamowita sprawa. Dzięki niej wszyscy zawodnicy, którzy kończą kariery, a chcieliby w przyszłości trenować widzą, że nawet tak wielki klub jak Chelsea może dać szansę młodemu szkoleniowcowi. Jeśli Frank ją otrzyma, jestem pewien, że na pewno udowodni swoją wartość - zakończył angielski napastnik.

RadioZET.pl/Sky Sports/MG