Walia - Polska meczem o pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów. Rywale piszą o jednym

Maciej Walasek
25.09.2022 10:37

Reprezentacja Polski w niedzielę w ostatniej kolejce Ligi Narodów zmierzy się z Walią. Stawką spotkania będzie pozostanie w najwyższej dywizji, gdzie biało-czerwonym wystarczy jedynie remis. Jednocześnie brytyjskie media skupiają się nad ewentualnym powrotem do podstawowego składu Garetha Bale'a. Relacja na żywo ze spotkania Walia - Polska na sport.radiozet.pl. Początek meczu o godzinie 20:45.

Robert Lewandowski i Gareth Bale
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Mecz Walia - Polska na Cardiff będzie ostatnim starciem o stawkę przed rozpoczynającym się w listopadzie MŚ w Katarze. - Nie twierdzę, że to jest fajna sytuacja dla nas. Wolelibyśmy mieć już zapewnione utrzymanie, przyjechać tu i opowiadać o mistrzostwach świata. Niestety, tak nie jest. Musimy zrobić wszystko, aby zakończyć rywalizację w grupie, osiągając nasz cel, czyli utrzymanie - powiedział Czesław Michniewicz.

W czerwcu na inaugurację trzeciej edycji Ligi Narodów Polacy pokonali Walijczyków 2:1. Patrząc na tabelę "polskiej" grupy jednobramkowa wygrana oraz gorszy bilans bramek przez wysoką porażkę z Belgią 1:6 powodują, że nawet minimalna przegrana w niedzielę będzie oznaczać spadek do niższej dywizji.

Walia - Polska: Czy Gareth Bale zagra od pierwszej minuty?

Jednocześnie przed spotkaniem Walia - Polska brytyjscy dziennikarze skupiają się na postaci Garetha Bale'a, który od remisu z Estonią we wrześniu 2021 r. nie zagrał żadnego meczu od pierwszej do ostatniej minuty. W czwartkowym, przegranym meczu z Belgią, Bale wszedł z ławki rezerwowych i deklaruje, że jest w pełni gotowy do meczu z Polską, ale menedżer Robert Page jeszcze nie potwierdził, czy Bale zagra od początku.

"Jestem gotowy, by zacząć, jeśli menedżer mnie wybierze, ale to jego decyzja nie moja. Jestem teraz bliżej pełnej sprawności niż przez ostatnie kilka lat, na pewno. Chodzi o to, by grać więcej minut i meczów, ja zaczynam to robić teraz dużo częściej. Im więcej będę grał, tym bardziej będę sprawny. Mam nadzieję, że mogę zacząć osiągać szczyt formy i stawać się coraz silniejszy, tak szybko, jak to możliwe" - mówił w sobotę Bale.

loader

Brytyjskie media wskazują, że Page jest zmuszony do dokonania dwóch zmian w składzie w porównaniu z meczem z Belgią, bo za kartki zawieszeni są Chris Mepham i Ethan Ampadu, ale zasugerował on też, że choć dla obu drużyn stawką meczu jest unikniecie degradacji do niższej dywizji Ligi Narodów, może też wykorzystać go do sprawdzenia zawodników pod kątem mistrzostw świata w Katarze.

Walia - Polska: Mecz o być albo nie być w Dywizji A Ligi Narodów

Portal WalesOnline cytuje Page'a, który powiedział, że trzon składu na ten turniej ma już wybrany, ale także przyznał, że do pewnego stopnia będzie się kierował lojalnością wobec tych piłkarzy, którzy wywalczyli awans. Zapytany, ilu piłkarzy z 26-osobowej kadry już wybrał, odparł, że "całkiem sporo".

"Będę lojalny wobec grupy zawodników, którzy nas tam doprowadzili. Zasługują na prawo gry w mistrzostwach świata" - powiedział. Dodatkowo zastrzegł, że nie pozwoli na to, by pojawiło się samozadowolenie. "Drzwi są zawsze otwarte dla innych graczy, którzy radzą sobie naprawdę dobrze. Nie mówię, że skład jest wybrany. Mam kilku podstawowych, którzy wiem, że będą tam. Poza tym są jeszcze miejsca, o które trzeba grać, absolutnie".

Walia - Polska na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl