Zamknij

Walia - Polska: Skład. Michniewicz może zamieszać. Jak zagrają Polacy?

Maciej Walasek
25.09.2022 09:12

Przed meczem Walia - Polska wiele wskazuje na to, że Czesław Michniewicz znów w składzie biało-czerwonych ma postawić na grę z trójką obrońców. Zaskoczeniem u selekcjonera ma być wybór Michała Skórasia, który ma dostać szansę grę od pierwszych minut. Sprawdź, jak wygląda przewidywany skład na spotkanie Walia - Polska. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

Michał Skóraś
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/East News

Chcemy jak najdłużej być przy piłce. Budować szybkie akcje po przejęciu piłki, a przy ataku pozycyjnym, żeby składał się z wielu podań, aby zgubić krycie przeciwnika. Takie założenia mamy jednak w każdym meczu, ale nie zawsze to widać, nie zawsze się udaje, a to jest podstawa, żeby tworzyć sytuacje bramkowe - mówił przed meczem Walia - Polska Czesław Michniewicz.

O ile po porażce z Holandią 0:2 wielu ekspertów zwracało uwagę na przejście do gry z czwórką obrońców, wydaje się, że selekcjoner kadry nadal będzie upierał się przy trójce defensorów. Dodatkowo szkoleniowiec zwrócił uwagę także na sam atak, gdzie Robert Lewandowski był osamotniony.

Walia - Polska: Jakim składem zagrają Polacy?

- Ciężko nawet tej klasy piłkarzowi jak Robert jest zrobić coś w pojedynkę. Dlatego inni muszą wziąć na siebie budowanie, konstruowanie akcji, wyprowadzania Roberta na pozycję. To się w ostatnim meczu nie udało, ale mam nadzieję, że w niedzielę będzie inaczej i Robert zacznie strzelać bramki, bo tych bramek nam brakuje - dodawał.

Walia - Polska: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć mecz LN na żywo?

Zastanawiając się nad przewidywanym składem na mecz Walia - Polska Michniewicz zaznaczył, że w bramce na pewno zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. - Sytuacja była dla mnie klarowna od samego początku. Powiedziałem, że Wojtek jest bramkarzem numer jeden i tu się nic nie zmieniło - podkreślił.

Skład na Walia - Polska. Na kogo postawi Czesław Michniewicz?

A co jeśli chodzi o resztę zawodników? Michniewicz wciąż chce grać trójką z tyłu, gdzie formacje mają tworzyć Kamil Glik, Jan Bednarek oraz Jakub Kiwior. Jednocześnie szansę gry w wyjściowym składzie Polaków ma dostać Michał Skóraś, który został wpuszczony w końcówce w starciu z Holandią. Gracz Lecha Poznań ma na prawym wahadle zastąpić Przemysława Frankowskiego.

loader

Jednak to nie jedyna zmiana. Być może w meczu z Walijczykami obok Grzegorza Krychowiaka wystąpi Szymon Żurkowski, który z Pomarańczowymi nie zagrał z powodu pauzy za kartki.

Walia - Polska: Przewidywany skład Polaków

Szczęsny - Bednarek, Glik, Kiwior - Skóraś, Żurkowski, Krychowiak, Zalewski - Szymański, Zieliński - Lewandowski

Walia - Polska na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl. Początek meczu o godzinie 20:45.

RadioZET.pl