Zamknij

Nie żyje słynny trener. Poprowadził swój zespół do klubowego mistrzostwa świata

11.08.2020 17:04

Vladimir Popovic nie żyje. Serbski szkoleniowiec był legendarnym trenerem Crvenej Zvezdy, z którą w 1991 roku zdobył Puchar Interkontynentalny (zastąpiony obecnie przez Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA). Miał 85 lat.

Vladimir Popovic
fot. Twitter/crvenazvezdafk

W wieku 85 lat w poniedziałek zmarł były trener piłkarzy Crvenej Zvezdy Vladimir Popovic. W grudniu 1991 roku prowadzony przez niego serbski zespół wygrał w Tokio mecz o Puchar Interkontynentalny z chilijskim Colo-Colo 3:0.

W składzie Crvenej Zvezdy grali wówczas m.in. Sinisa Mihajlovic, Dejan Savicevic, Darko Pancev, Vladimir Jugovic czy Miodrag Belodedici.

Zobacz także

Vladimir Popovic nie żyje. Był legendarnym trenerem Crvenej Zvezdy

„Vladimir Popovic poprowadził nasz zespół na szczyt w 1991 roku, kiedy zostaliśmy najlepszą drużyną na świecie” – napisał belgradzki klub, wspominając szkoleniowca, ale i swego byłego zawodnika.

Kilka miesięcy przed zwycięstwem w Japonii, Crvena Zvezda pod wodzą Ljubomira Petrovica zdobyła Puchar Europy Mistrzów Krajowych. W finale dzisiejszej Ligi Mistrzów pokonała w Bari Olympique Marsylia rzutami karnymi 5:3.

Vladimir Popovic grał w Crvenej Zveździe od 1953 do 1965 roku, zdobywając 38 bramek w prawie 500 meczach. Rozegrał też 20 spotkań w reprezentacji Jugosławii, będąc uczestnikiem mistrzostw świata w 1958 i 1962 roku.

Znaczną część swojej kariery trenerskiej spędził w Ameryce Południowej, pracując m.in. z klubami kolumbijskimi i reprezentacją Peru.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP