Obserwuj w Google News

Ukraińcy domagają się zwolnienia Czerczesowa. Klub wydał oświadczenie

2 min. czytania
09.03.2022 19:21
Zareaguj Reakcja

Czarne chmury zebrały się nad trenerem węgierskiego Ferencvarosu - Stanisławem Czerczesowem. Ukraińcy coraz głośniej domagają się zwolnienia Rosjanina. Na całą sytuację zareagował klub, który wydał specjalne oświadczenie.

Stanisław Czerczesow
fot. Reuters Pool/Associated Press/East News

Temat Stanisława Czerczesowa oraz jego zwolnienia z węgierskiego Ferencvarosu nasilił się w ostatnim czasie. Nie jest bowiem tajemnicą, że były szkoleniowiec Legi Warszawa jawnie sympatyzuje z Władimirem Putinem, który odpowiada za wojnę w Ukrainie.

Do zakończenia przygody Rosjanina na Węgrzech nawołuje m.in. ukraińska ambasador Ljubow Nepop. - Jeśli chodzi o współpracę z Rosją, to uważam, że nadszedł czas na "deputyinizację" świata. Wiele światowych firm zrywa kontrakty z Rosją i Moskwą. Rosja jest demaskowana przez organizacje międzynarodowe. Węgierska drużyna piłkarska Ferencvarosi TC też musi postawić sobie za punkt honoru, aby rozwiązać kontrakt z rosyjskim trenerem - powiedziała w rozmowie z "Nepszava".

Redakcja poleca

Ukraińcy nawołują do zwolnienia Czerczesowa

Ukraińska, sportowa gazeta "Tribuna" również zaapelowała do Węgrów. "Żądamy odwołania głównego trenera Czerczesowa, który reprezentuje kraj agresora i jeszcze nie wygłosił publicznego oświadczenia przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Czerczesow wielokrotnie wyrażał poparcie dla Putina i jego reżimu. Żądamy zdecydowanych działań od kierownictwa Ferencvaros. Inaczej Ukraińcy wam tego nie wybaczą" - czytamy na Instagramie gazety.

Głuchy na to wszystko pozostaje jednak sam Ferencvaros, który wydał specjalne oświadczenie. - Każdy pracownik, zawodnik i menedżer sportowy Ferencvaros wierzy w pokój, ponieważ sport odgrywa ważną rolę w jego tworzeniu. Ferencvaros nie zamierza zajmować się kwestiami politycznymi - poinformował rzecznik klubu w rosyjskim serwisie Sport Express.

RadioZET.pl/Instagram/Tribuna/Nepszava/Sport Express