Obserwuj w Google News

Ukraina chce być gospodarzem mundialu. Dołączy do kandydatury dwóch krajów

1 min. czytania
04.10.2022 07:57
Zareaguj Reakcja

Ukraina chce dołączyć do Hiszpanii i Portugalii, które są kandydatami do organizowania mistrzostw świata w 2030 roku. Na jej terenie miałyby się odbyć mecze jednej z grup – informuje The Times.

Ukraina chce być gospodarzem mundialu.  Razem z Hiszpanią i Portugalią
fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Gospodarz mistrzostw świata w 2030 zostanie wybrany za dwa lata. Według zapowiedzi szefa FIFA Gianniego Infantino największe szanse na to, by zorganizować turniej, mają właśnie dwa kraje z półwyspu Iberyjskiego – Hiszpania i Portugalia. Ich kandydatura ma zostać rozszerzona o jeden kraj – Ukrainę.

„Plan dołączenia do kandydatury Hiszpanii i Portugalii, według którego Ukraina ugości mecze jednej grupy uzyskał zgodę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, a także rządów Hiszpanii i Portugalii” – poinformował The Times.

W lipcu tego roku prezydent Zełenski ogłosił też, że gdy Ukraina odzyska wolność, będzie chciała zorganizować na swoim terenie igrzyska olimpijskie. -Drzwi są dla was otwarte. Sprawa zostanie poddana pod konsultacje w odpowiednich komisjach – zapowiedział szef międzynarodowego komitetu olimpijskiego Thomas Bach.

Redakcja poleca

Ukraina chce zostać współgospodarzem MŚ 2030 

Do tej pory jedynym międzynarodowym turniejem piłkarskim, który organizowała Ukraina, było Euro 2012. Wówczas spotkania odbyły się w Kijowie, Doniecku, Charkowie, Lwowie i po stronie polskiej: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

 Najbliższy mundial odbędzie się w Katarze, a kolejny zorganizuje USA, Kanada i Meksyk.

RadioZET.pl/The Times