Zamknij

Trener odszedł z klubu po miesiącu. Fani obrzucili bananami jego piłkarzy

02.06.2022 09:07

Alan Pardew po 34 dniach pracy w roli trenera i dyrektora CSKA Sofia odszedł z bułgarskiego klubu. Powodem rezygnacji było zachowanie kibiców, którzy przed meczem obrzucili bananami jego czarnoskórych zawodników i wyzywali ich.

Trener odszedł z klubu po miesiącu. Fani obrzucili bananami jego piłkarzy
fot. Fotosports/Photoshot/REPORTER

Alan Pardew zaczął pracę w CSKA pod koniec sezonu, ale w następnej rundzie miał ją kontynuować. Podczas meczu z Botevem Plovdiv i po nim doszło jednak do skandalu, po którym były trener Newcastle i West Hamu zrezygnował z pracy.

Kibice Sofii przed spotkaniem zwyzywali czarnoskórych piłkarzy swojego klubu, a także obrzucili ich bananami. Zawodnicy początkowo nie chcieli w ogóle grać w meczu, ale ostatecznie wyszli na boisko. Jak podaje Sky Sports, fani CSKA czekali na nich także po meczu, poza stadionem.

Obelgi usłyszał też asystent Pardewa, Alex Dyer, który jest czarnoskóry. Angielski szkoleniowiec od razu po meczu poprosił zarząd o rozmowę. Dzień po spotkaniu zrezygnował z pracy.

- Wydarzenia sprzed i po meczu z Botevem były nieakceptowalne dla mnie, dla mojego asystenta i piłkarzy. Zorganizowana ekipa rasistów, która sabotowała mecz, to nie jest grupa przed którą chciałbym grać razem z moją drużyną. Klub zasługuje na coś więcej. Prawdziwym fanom, a także zarządowi dziękuję. Praca w Sofii była dla mnie zaszczytem - stwierdził Pardew.

Pardew pracował w Sofii od listopada, gdy został zatrudniony jako dyrektor techniczny. Od 24 dni był trenerem klubu. CSKA pod jego wodzą zajęła 2 miejsce w lidze, tuż za Ludogorcem Razgrad.

loader

RadioZET.pl/PAB