Zamknij

Tragiczna śmierć kibica. Fan rywali postrzelił go w szyję [WIDEO +18]

14.09.2022 17:43

Tragiczna śmierć argentyńskiego kibica. 36-letni mężczyzna zginął w strzelaninie z udziałem fanów San Martin Tucuman i CA Belgrano. Zabójstwo miało miejsce w drodze na stadion.

Martwy kibic
fot. Twitter/FOOTBALLFANSSTUFF/screen

Przed meczem argentyńskiej drugiej ligi piłkarskiej pomiędzy zespołami San Martin Tucuman i CA Belgrano doszło do strzelaniny z udziałem kibiców obu drużyn, w wyniku której zginęła jedna osoba - poinformowała miejscowa policja.

Zabójstwo miało miejsce, jak poinformowała argentyńska agencja prasowa Telam, w drodze na stadion. Doszło wówczas do ostrych starć między kibicami miejscowego San Martin Tucuman oraz ekipą przyjezdnych z Belgrano.

Tragiczna śmierć argentyńskiego kibica

Prezes San Martin Tucuman Ruben Moisello przekazał, że w wyniku zamieszek zmarł 36-letni mężczyzna, który został postrzelony w szyję. Lokalna prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa - według policji - z premedytacją. Sprawca został już zidentyfikowany.

Po zabezpieczeniu przez policję miejsca zdarzenia i szybkiej interwencji spotkanie mogło odbyć się w zaplanowanym terminie. "Policja zapewniła nas, że mecz może przebiec normalnie, bez zagrożenia bezpieczeństwa kibiców na stadionie" - przyznał Moisello w radiu DSports.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Według organizacji pozarządowej "Salvemos al Futbol", starcia na stadionach w Argentynie i poza nimi spowodowały śmierć ponad 300 osób.

UWAGA! DRASTYCZNE WIDEO [+18]

RadioZET.pl/PAP