Obserwuj w Google News

Kolejna federacja podjęła decyzję. Ogromny cios dla ligi rosyjskiej

1 min. czytania
14.09.2022 18:32
Zareaguj Reakcja

Jak poinformowała we wtorek szwedzka federacja piłkarska, wszyscy piłkarze z tego kraju, którzy zdecydują się przejść do rosyjskiego klubu, zostaną automatycznie wykluczeni z reprezentacji. Obecnie w Rosji nie gra już żaden zawodnik ze Szwecji.

Rosja
fot. Shutterstock

Szwedzcy piłkarze, którzy zdecydują się grać w rosyjskiej lidze, zostaną automatycznie wykluczeni z reprezentacji kraju - oświadczyła we wtorek tamtejsza federacja SvFF.

- Decyzja ma odstraszać przed podejmowaniem takich kroków, pomimo bardzo kuszących ofert finansowych. Dla SvFF oczywiste jest, że tacy piłkarze nie mogą w obecnej sytuacji, kiedy Rosja prowadzi niesprawiedliwą wojnę, reprezentować naszego kraju - powiedział prezes SvFF Karl-Erik Nilsson.

Redakcja poleca

Grasz w Rosji - nie grasz w reprezentacji Szwecji

Wcześniej podobne decyzje podjęły szwedzkie federacje hokeja na lodzie i koszykówki.

- Rosyjska liga była wśród Szwedów popularna z racji bardzo wysokich zarobków, lecz obecnie nie gra już w niej żaden szwedzki piłkarz - skomentował dziennik "Expressen".

Decyzja SvFF zdaniem gazety ma być więc ostrzeżeniem m.in. po tym, jak Norweg Mathias Normann został w ubiegłym tygodniu wykluczony z reprezentacji swojego kraju po podpisaniu kontraktu z Dynamem Moskwa.

RadioZET.pl/PAP