Zamknij

Szokujące sceny po meczu. Policjant celował do kibiców z pistoletu

26.10.2021 20:14

Szokujące sceny po derbowym meczu Broendby z FC Kopenhaga. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak policjant sięga po broń i celuje nią w stronę w kibiców. W ten sposób usiłował zapobiec zamieszkom.

Policjant
fot. Twitter/HooligansTV/screen

Derby pomiędzy Broendby a FC Kopenhaga zawsze budzą u duńskich kibiców wiele emocji i to nie zawsze tych pozytywnych. Nic więc dziwnego, że niedzielne spotkanie obu tych drużyn zabezpieczała duża liczba policjantów. Funkcjonariusze usiłowali zapobiec w ten sposób ewentualnym zamieszkom.

Po spotkaniu doszło jednak do szokującego incydentu, który został zarejestrowany przez jednego ze świadków. "Jeden z duńskich policjantów wyciągnął broń i zaczął celować w stronę kibiców Broendby, którzy zmierzali w stronę autobusu drużyny FC Kopenhaga" - napisano w opisie filmiku, który trafił na twitterowy profil HooligansTV.

Szokujące sceny po meczu. Policjant celował do kibiców z pistoletu

Autobus piłkarzy Kopenhagi rzeczywiście widoczny jest na dalszym planie, a do zmierzających w jego stronę, podnoszących ręce do góry kibiców Broendby celuje policjant. Nawet jeśli fani gospodarzy rzeczywiście zamierzali doprowadzić do jakichś zamieszek, funkcjonariusz nie powinien w nich celować bronią. Na razie nie wiadomo, czy i jakie ewentualne konsekwencje poniesie zarejestrowany na nagraniu policjant.

Ostatecznie derby Kopenhagi zakończyły się zwycięstwem Broendby 2:1. Gole dla gospodarzy zdobywali Morten Frendrup i Andreas Maxso, dla gości trafił zaś Jonas Older Wind.

RadioZET.pl/HooligansTV