Zamknij

Szkoci przed meczem z Ukrainą zaśpiewają jej hymn. Dostali instrukcję z wymową

26.05.2022 12:39

Szkoccy kibice przed meczem eliminacji do mistrzostw świata 2022 z Ukrainą zaśpiewają jej hymn narodowy - donosi agencja prasowa Ukrinform. Spotkanie obu tych drużyn odbędzie się 1 czerwca na Hampden Park w Glasgow.

Szkoci przed meczem z Ukrainą zaśpiewają jej hymn. Mają już instrukcję z wymową
fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Szkoci chcą w ten sposób okazać solidarność Ukrainie. Przed meczem, który odbędzie się na Hampden Park, aplikacja do nauki języków obcych Duolingo opublikowała dla fanów drużyny gospodarzy fonetyczne podręczniki uproszczonej wersji tekstu ukraińskiego hymnu narodowego.

Tekst hymnu zostanie również opublikowany w sieciach społecznościowych aplikacji, w tym jego tłumaczenie. W ten sposób Szkoci będą próbowali okazać solidarność z Ukrainą.

Hymn Ukrainy
fot.

„Piłka nożna jednoczy ludzi, zwłaszcza mistrzostwa świata, ale wszyscy wiemy, że ten mecz jest jeszcze ważniejszy. Będzie obserwowany na świecie. Chcemy, aby wszyscy szkoccy kibice i wszyscy kibice futbolu wyrazili solidarność w piosence i pokazali, że są zjednoczeni z Ukrainą – powiedział menedżer Duolingu Colin Watkins.

Szkoci zagrają z Ukrainą w półfinale baraży. Wygrany tego spotkania 5 czerwca zmierzy się z Walią, a stawką spotkania będzie awans na mistrzostwa w Katarze. 

loader

RadioZET.pl/PAB