Obserwuj w Google News

Szewczenko zwrócił się do Polaków. Padło jedno nazwisko

2 min. czytania
02.03.2022 10:23
Zareaguj Reakcja

Andrij Szewczenko jest wdzięczny pomocy, jaką Polacy oferują Ukrainie, która cierpi po rosyjskiej agresji. Legendarny piłkarz podkreślił też duże zaangażowanie Cezarego Kuleszy i całego PZPN. "Kulesza robi wielką robotę" - mówił w rozmowie z portalem Interia.

Andrij Szewczenko i Konoplyanka
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Rosyjskie wojska okupują Ukrainę, próbując zdobywać kolejne tereny i duże miasta. Głównym celem agresora jest Kijów, ale tam mieszkańcy dzielnie się bronią razem z merem miasta Witalijem Kliczko. W międzyczasie Polska stała się fundamentalnym miejscem do pomocy dla uchodźców, którzy uciekają przed wojną.

Na granicy pracuje mnóstwo wolontariuszy, którzy oferują pomoc dla ewakuowanej ludności. Ukraińcy poza ciepłymi posiłkami i napojami, mogą liczyć na transport czy nocleg, co dostrzegane jest przez europejskich przywódców, ale także przez NATO. Starania Polaków docenił też Andrij Szewczenko.

Redakcja poleca

"Nawet nie wiesz jak dobrze czuć wsparcie przyjaciół z Europy. Szczególnie chciałbym podziękować Polakom, którzy pokazali, że jesteśmy prawdziwymi braćmi. Mimo trudnej historii jesteśmy blisko siebie. Nie pozwoliliście sąsiadowi zostać w tej trudnej chwili" - powiedział były selekcjoner reprezentacji Ukrainy w wywiadzie dla "Interii".

Szewczenko dziękuje Kuleszy

"Chciałbym podziękować zwykłym Polakom, waszemu rządowi i prezesowi Cezaremu Kuleszy. Robi wielką robotę. Znamy się od dawna, wielokrotnie rozmawialiśmy i wiedziałem, że nas nie zawiedzie. Tak samo jak Polacy. Proszę przekazać jeszcze raz moje podziękowania!" - zaznaczył były zawodnik m.in. AC Milan i Chelsea Londyn.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

Przypomnijmy, że w styczniu Cezary Kulesza rozmawiał z Andrijem Szewczenką na temat ewentualnego objęcia funkcji selekcjonera polskiej kadry. Ostatecznie nie udało się podpisać kontraktu z powodu problemów z rozwiązaniem umowy Szewczenki z Genoą.

RadioZET.pl