Obserwuj w Google News

Stanisław Czerczesow wrócił na ławkę trenerską. Poprowadzi mistrza kraju

1 min. czytania
20.12.2021 18:06
Zareaguj Reakcja

Stanisław Czerczesow po pięciu miesiącach przerwy wraca do pracy. Były selekcjoner reprezentacji Rosji został trenerem mistrza Węgier - Ferencvarosu.

Stanisław Czerczesow szkoleniowcem Ferencvarosu. Rosyjski trener wrócił do pracy
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Stanisław Czerczesow od lipca obecnego roku pozostawał bez pracy. Rosjanin przez ostatnie 5 lat prowadził kadrę swojego kraju, a 5 miesięcy temu, po nieudanym Euro 2021, przestał pełnić funkcję selekcjonera.

Od tamtego czasu Czerczesow pozostawał bez pracy. Media wielokrotnie łączyły go z Legią, w której pracował w latach 2015-2016, a także drużynami z Rosji i Turcji.

Stanisław Czerczesow został trenerem Ferencvarosu

Czerczesow objął jednak zespół mistrza Węgier, Ferencvaros. Drużyna z Budapesztu to obecnie lider ligi. Od początku sezonu mistrza kraju prowadził Austriak Peter Stoeger. Pod jego wodzą Węgrzy utrzymali się na szczycie tabeli ligi węgierskiej, jednak z małą przewagą nad drugim zespołem – Kisvardą. Do tego Ferencvaros odpadł z Ligi Europy. Węgrzy w grupie G walczyli z Realem Betis, Bayerem Leverkusen i Celticiem, jednak wygrali tylko 1 spotkanie i odpadli z rozgrywek.

Redakcja poleca

Czerczesow miał przejąć drużynę na początku 2022 roku. Klub jednak już wcześniej zdecydował się na podpisanie z nim kontraktu.

RadioZET.pl/PAB