Obserwuj w Google News

Skandal po meczu z Włochami. Kontrowersyjny gest w kierunku polskiego piłkarza

Maciej Walasek
1 min. czytania
27.09.2022 19:56
Zareaguj Reakcja

Zaraz po końcowym gwizdku Polska - Włochy w el. ME do lat 19 doszło do olbrzymiej awantury. Wszystko przez jednego z piłkarzy Italii, który w stronę zawodnika biało-czerwonych wykonał oburzający gest.

Polska - Włochy
fot. Łączy Nas Piłka/YouTube screen

Reprezentacja Polski U-19 we wtorek brała udział w meczu el. ME. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali z Włochami 0:1. Gola na wagę triumfu zdobył Samuele Vignato, wykorzystując rzut karny w doliczonym czasie gry.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie. Gdy na stadionie rozbrzmiał końcowy gwizdek Włosi zaczęli szaleć ze zwycięstwa. W tym momencie Antonio Raimondo zachował się niesportowo. Kamery uchwyciły, jak 18-latek śmieje się w twarz jednemu z zawodników polskiej kadry.

Niesportowe zachowanie rywala na meczu polskiej kadry U-19 [WIDEO]

Na murawie wybuchła awantura, a piłkarze jednej i drugiej drużyny byli rozdzielani przez członków sztabu szkoleniowego i arbitrów. Całą sytuację zarejestrowały kamery Łączy Nas Piłka.

Oglądaj

Z początku wydawało się, że Włosi uzyskali awans do następnej rundy el. ME. Jednak w innym meczu Estończycy w doliczonym czasie gry zdobyli trzecią bramkę i wynikiem 3:2 pokonali Bośnię i Hercegowinę. Dzięki temu Polacy zachowali pierwsze miejsce w piątej grupie, zdobywając awans do kolejnego etapu. Natomiast gracze z Italii zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji.

RadioZET.pl