Zamknij

Trudna sytuacja drużyny Milika. Może stracić awans i pieniądze na transfery

16.05.2022 09:35

Olympique Marsylia z powodu kiepskich wyników w lidze może stracić kilkadziesiąt milionów euro – informują w poniedziałek francuskie media. Drużyna znad Lazurowego Wybrzeża na obecną chwilę nie ma zapewnionego awansu do Ligi Mistrzów, co może znacząco wpłynąć na ruchy władz na rynku transferowym.

Drużyna Milika ma ogromne kłopoty. Może stracić awans i pieniądze na transfery
fot. NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Olympique Marsylia po porażce w ostatniej kolejce (0:2 z Rennes) może stracić miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Ligi Mistrzów. Les Olympiens zostali wyprzedzeni przez Monaco, a do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz. Obie drużyny mają tyle samo punktów – dzieli je tylko rachunek bramek, który korzystniej układa się dla drużyny z księstwa Monaco.

Olympique Marsylia ma jeszcze do rozegrania mecz ze Strasburgiem, a Monaco zmierzy się z Lens. Jeśli drużyna kierowana przez Philippe'a Clementa nie potknie się, Olympique będzie musiał walczyć o awans do Ligi Mistrzów. Jednak w przypadku porażki OM i Monaco mogą zostać wyprzedzone przez Rennes, który do obu tych drużyn traci 3 punkty. Biorąc pod uwagę passę drużyny Clemente’a, która wygrała 7 spotkań z rzędu, trudno spodziewać się, że AS straci punkty. Więcej wątpliwości można mieć odnośnie wyniku Olympique’u.

„Sytuacja stwarza problemy na poziomie sportowym, ale i ekonomicznym, ponieważ klub z Marsylii będzie musiał, jeśli sytuacja nie zmieni się na koniec sezonu, zrezygnować bezpośrednio z otrzymywania od 30 do 50 milionów euro zarobionych przez zespoły zakwalifikowane do prestiżowy konkurs europejski” – poinformowała La Provence

Jeśli Olympique Marsylia straci 2. miejsce w tabeli będzie musiał walczyć w eliminacjach do LM, a pieniądze, które może wywalczyć po awansie otrzyma dopiero pod koniec sierpnia. To, jaką pozycję zajmie drużyna Milika, rozstrzygnie się w sobotę o godz. 21, gdy swoje mecze rozpoczną obie drużyny rywalizujące o 2. miejsce w tabeli.

loader