Zamknij

Romano potwierdził. Reprezentant Polski porozumiał się z klubem La Ligi

23.06.2022 13:12

Jak poinformował słynny włoski dziennikarz specjalizujący się w transferach Fabrizio Romano, bramkarz reprezentacji Polski Bartłomiej Drągowski niemal na pewno opuści Fiorentinę. Zdaniem Romano Polak porozumiał się już z nowym zespołem.

Bartłomiej Drągowski
fot. Lisa Guglielmi / ipa-agency.net/Press Association/East News

Minione rozgrywki były dla Bartłomieja Drągowskiego pasmem ciągłych rozczarowań. Polak bowiem nie tylko słabo prezentował się w bramce Fiorentiny, ale finalnie stracił również miejsce w pierwszym składzie tego zespołu i łącznie w sezonie 2021/2022 wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach.

We wcześniejszych latach 24-letni bramkarz zdołał jednak zbudować sobie bardzo mocną pozycję wśród klubów włoskiej Serie A, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony wielu tamtejszych klubów. Co ciekawe, zdaniem włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano przyszłość golkipera reprezentacji Polski nie jest jednak powiązana z krajem z półwyspu Apenińskiego.

Bartłomiej Drągowski porozumiał się z Espanyolem

Według specjalizującego się w transferach Romano Drągowski trafi do Espanyolu Barcelona. Z informacji Włocha wynika, że bramkarz doszedł już nawet do porozumienia z działaczami hiszpańskiego klubu w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Klub z Katalonii miał już również przygotować lepszą ofertę dla Fiorentiny za Polaka.

Bartłomiej Drągowski rozegrał we Fiorentinie łącznie 86 meczów, w których zanotował 20 czystych kont. Obecnie golkiper wyceniany jest przez portal transfermarkt.de na kwotę 6 milionów euro.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Fabrizio Romano