Zamknij

Prezes Fiorentiny potwierdził. Największa gwiazda klubu nie przedłuży kontraktu

05.10.2021 15:08

Dusan Vlahovic, największa gwiazda Fiorentiny, nie przedłuży kontraktu ze swoim obecnym klubem - poinformował we wtorek prezes popularnej "Violi", Rocco Commisso. "Nasza propozycja była wielokrotnie ulepszana, by sprostać wymaganiom zarówno Dusana, jak i jego otoczenia, ale mimo naszych wysiłków nie została ona przyjęta" - napisał dyrektor w oświadczeniu.

Dusan Vlahovic
fot. PAP/EPA

Prezes Fiorentiny, Rocco Commisso, poinformował we wtorek fanów swojego klubu, że Dusan Vlahovic nie przedłuży wygasającej w czerwcu 2023 roku umowy. Jak zapewnił, klub pragnął uczynić go najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii zespołu, jednak nawet to nie skłoniło Serba i jego "środowiska" do pozostania we Florencji.

"Nasza propozycja była wielokrotnie ulepszana, by sprostać wymaganiom zarówno Dusana, jak i jego otoczenia, ale mimo naszych wysiłków nie została przyjęta. Próbowałem znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony, jednak wszystkie nasze starania nie zostały nagrodzone" - napisał dyrektor "Violi" w komunikacie.

Prezes Fiorentiny potwierdził. Dusan Vlahovic nie przedłuży kontraktu

Dodał, że jest przekonany, iż mimo zaistniałej sytuacji 21-letni napastnik zachowa profesjonalizm i wciąż będzie wyróżniającą się postacią Fiorentiny. "Mnie i klubowi pozostaje jedynie wziąć pod uwagę wolę zawodnika oraz jego środowiska i jak najlepiej kontynuować ten ekscytujący sezon" - zakończył prezes.

Dusan Vlahovic to jeden z "najgorętszych towarów" na rynku piłkarskim wśród napastników nienależących do światowej czołówki. Latem zawodnikiem interesować się miały takie kluby jak Atletico Madryt, Tottenham Hotspur czy Manchester City. Oferty miały również składać również drużyny włoskie, tj. Juventus czy Inter Mediolan.

loader

RadioZET.pl/acffiorentina.com