Zamknij

Prezentacja idealna? Tak Rzym powitał Paulo Dybalę

27.07.2022 08:07

Paulo Dybala we wtorek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz AS Romy. Na jednym z głównych placów Rzymu Argentyńczyka witały tłumy kibiców "Giallorossich". Według różnych szacunków mogło być ich od 10 do 20 tysięcy.

Paulo Dybala powitany w Rzymie
fot. AllShotLive/Sipa USA/East News

Paulo Dybala nie chciał przedłużyć umowy z Juventusem i po siedmiu latach opuścił Turyn. Jego usługami zainteresowane były m.in. Inter Mediolan, Tottenham Hotspur i Manchester United, ale z żadnym z tych klubów nie osiągnięto porozumienia w kwestiach finansowych. Argentyńczykowi kończył się czas, by należycie przygotować się do rozgrywek już w barwach nowego klubu. W efekcie zgodził się na znaczną obniżkę wymagań i podpisał kontrakt z AS Romą.

We wtorek odbyła się oficjalna prezentacja 28-latka. Najpierw spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, a wieczorem z kibicami. Wydarzenie odbyło się o godz. 21 na Palazzo della Civiltà Italiana w dzielnicy Eur. Argentyńczyka powitało kilkanaście tysięcy [mogło być ich nawet ok. 20 tys. - red.] kibiców "Giallorossich".

Paulo Dybala zaprezentowany w Romie [WIDEO]

- Dziś mam zaszczyt być tu z wami i chcę wejść z wami na Olimpico pod Curva Sud. Moja obecność tutaj, w tym mieście, to szczególna rzecz nawet dla moich bliskich. Wyobrażam sobie piękne derby z Lazio. Teraz ważne jest, abym szybko wrócił do formy, aby dać wam wiele radości - mówił Dybala.

Argentyńczyk po raz pierwszy wysłuchał nowego klubowego hymnu. Usiadł na schodach i wpatrywał się w tłum, a nagranie z tego wydarzenia wzbudziło zachwyt nie tylko fanów Romy. To była jedna z najpiękniejszych prezentacji piłkarza ostatnich lat. Poniżej prezentujemy wideo z tej ceremonii.

RadioZET.pl