Zamknij

Kolejny Polak może dołączyć do Zalewskiego w Romie. Chce go sam Mourinho

03.06.2022 15:20

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że sezon 2021/2022 mógł być dla Jana Bednarka ostatnim w Southampton. Polakiem ma być zainteresowany bowiem włoski gigant, o czym poinformował portal Meczyki.pl.

Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jan Bednarek ma za sobą świetny sezon w Southampton FC, w którym występuje od 2017 roku. Filar reprezentacji Polski wystąpił w aż 31 meczach Premier League i strzelił w nich cztery bramki.

Po tak dobrych występach wiele wskazuje na to, że dla obrońcy mógł to być ostatni sezon w barwach angielskiej drużyny. Dużo mówi się o tym, że 25-latka stać już na grę w wielkim klubie, a teraz pojawiły się informacje, że takowy właśnie zarzucił na niego swoje sieci.

Media: Jan Bednarek może przejść do Romy

Mowa o AS Roma, co ujawnił portal Meczyki.pl. Popularni "Giallorossi" wygrali w tym roku Ligę Konferencji Europy, a w przyszłym sezonie będą jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa w Lidze Europy, chociaż w Rzymie mówi się, że ambicje klubu są jeszcze większe. Roma widzi bowiem siebie nie tylko w Lidze Mistrzów, ale również w czołówce Serie A.

W tym pomóc miałby właśnie Bednarek, którego zwolennikiem na Stadio Olimpico ma być sam trener Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec miał zwrócić uwagę na Polaka jeszcze wtedy, gdy prowadził Tottenham Hotspur. Southampton ma być otwarty na sprzedanie swojego defensora, bowiem mógłby zarobić na nim nawet kilkadziesiąt milionów euro.

Przypomnijmy, że w Romie z powodzeniem występuje już także inny Polak. Mowa z Nicoli Zalewskim, wychowanku "Giallorossich".

loader

RadioZET.pl/Meczyki.pl