Zamknij

Kamil Glik wróci do Torino? Przegląd Sportowy: klub jest nim zainteresowany

29.05.2021 10:18

Kamil Glik może wrócić do Torino – poinformował Przegląd Sportowy. Obrońca reprezentacji Polski spadł z Benevento do Serie B, ale już niebawem może wrócić do pierwszej ligi.

Kamil Glik wróci do Torino? Przegląd Sportowy: historia może zatoczyć koło
fot. shutterstock.org

Kamil Glik po tym sezonie może odejść z Benevento. Polak jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników w drużynie, a po spadku jego pensja może stanowić zbyt duży balast dla drużyny grającej w Serie B. Glik podpisał z Benevento umowę na trzy lata. Kontrakt gwarantował mu zarobki na poziomie 2,5 mln euro rocznie.

Jak poinformował Przegląd Sportowy, były klub doświadczonego obrońcy będzie chciał go ściągnąć już w tym okienku transferowym. Mowa o Torino, gdzie Glik grał w latach 2011-16, a także pełnił funkcję kapitana.

- Historia może zatoczyć koło. Po EURO 2016 Kamil Glik odszedł z Torino, po EURO 2020 może wrócić do klubu, w którym spędził pięć lat i którego stał się żywą legendą – napisał w sobotę "Przegląd Sportowy".

Kamil Glik może przejść do Torino

Kamil Glik po transferze z Monaco do Benevento zagrał 36 meczów w Serie A i 1 spotkanie w Pucharze Włoch. Strzelił 2 gole i zaliczył jedną asystę.

Benevento zajęło 18. miejsce i spadło z ligi. Do utrzymania zabrakło im  4 punkty. 17. miejsce, czyli ostatnie dające utrzymanie, zajęło Torino, w którym gra Karol Linetty. 

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy