Zamknij

Kamil Glik bardzo blisko nowego klubu. Jeszcze nie kończy z Serie A

15.07.2021 17:26

Kamil Glik jest bardzo bliski transferu z Benevento Calcio do Udinese Calcio - poinformował jeden z najpopularniejszych włoskich dziennikarzy sportowych, Gianluca Di Marzio. Ekspert nie ujawnił jednak, za jaką kwotę obrońca opuści swój dotychczasowy klub.

Kamil Glik
fot. IPA/Sipa USA/East News

Kamil Glik jest bardzo blisko dołączenia do Udinese Calcio. Negocjacje "Bianconerich" z obecnym klubem reprezentanta Polski, Benevento Calcio, dobiegają końca i porozumienie między zespołami może zostać osiągnięte nawet jeszcze dziś wieczorem - ustalił włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Nie tak dawno do Udinese dołączył inny obrońca - 18-letni Włoch Destiny Udogie. Działacze "Zeberek" uważają, że ściągnięcie Glika byłoby nie tylko kolejnym solidnym wzmocnieniem defensywy, ale również ogromnym zastrzykiem doświadczenia, z którego mogliby czerpać młodsi piłkarze.

Gianluca Di Marzio: Kamil Glik bliski transferu do Udinese Calcio

Dla 33-letniego polskiego defensora byłby to już piąty włoski klub w karierze. W przeszłości 86-krotny reprezentant biało-czerwonych grał w US Palermo, FC Bari i Torino FC (łącznie 154 mecze). W ubiegłym sezonie ligowym wystąpił w barwach Benevento 36 razy i strzelił dwie bramki. Niestety, jego zespół zajął ostatecznie dopiero 18. miejsce we włoskiej ekstraklasie i został zdegradowany do Serie B.

Gianluca Di Marzio nie ujawnił, za jaką kwotę Glik miałby trafić do Udinese. Z AS Monaco do Benevento przeniósł się za 3 miliony euro. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

loader

RadioZET.pl/Gianluca Di Marzio