Zamknij

Reprezentant Polski zmienił klub. Przeszedł do ligowego rywala

10.08.2022 21:57

Oficjalnie wyjaśniła się przyszłość Bartłomieja Drągowskiego. Polski bramkarz opuścił szeregi Fiorentiny i zasilił ligowego rywala - Spezię Calcio.

Bartłomiej Drągowski
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Bartłomiej Drągowski był w tym okienku transferowym łączony z kilkoma klubami. Na początku wydawało się, że bramkarz zawita do Premier League i zasili szeregi Southampton, jednak Polak nie dostał pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii, przez co ten temat upadł.

Później Drągowski był blisko przenosin do Hiszpanii. Jego usługami był zainteresowany derbowy rywal Barcelony, czyli Espanyol Barcelona. W tym przypadku na przeszkodzie stały wysokie wymagania finansowe Fiorentiny.

Drągowski zostaje w Serie A

Ostatecznie reprezentant Polski pozostał na Półwyspie Apenińskim. 24-latek przeszedł do Spezii Calcio. Drągowski zasilił szeregi Spezii za kwotę trzech mln euro i podpisał trzyletni kontrakt ze specjalną klauzulą.

W barwach Fiorentiny Polak rozegrał 86 spotkań. W 20 z nich zachował czyste konto. W trzech ostatnich sezonach Serie A udało mu się obronić aż pięć rzutów karnych, co czyni go specjalistą w tej dziedzinie.

loader

RadioZET.pl