Zamknij

Rybus szczęśliwy po dołączeniu do Spartaka. "Nawet nie pomyślałem o odmowie"

12.06.2022 22:06

Maciej Rybus od początku nowego sezonu będzie reprezentował barwy Spartaka Moskwa. Polak w rozmowie z klubową telewizją ujawnił, co skłoniło go do zaakceptowania oferty klubu ze stolicy Rosji.

Maciej Rybus
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Maciej Rybus od lat gra na rosyjskich boiskach. W momencie wybuchu wojny w Ukrainie kibice w Polsce spodziewali się, że lewy obrońca pójdzie w ślady Grzegorza Krychowiaka i wyjedzie z Rosji. Co prawda opuścił on Lokomotiw Moskwa, jednak związał się z innym moskiewskim klubem - Spartakiem.

W rozmowie z klubowymi mediami Rybus przyznał, że nie brał pod uwagę odrzucenia tej oferty. - Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z tak dużym klubem, o wspaniałej historii. Mam pozytywne wrażenia - powiedział Rybus przed klubowymi kamerami.

Rybus ujawnia powody dołączenie do Spartaka Moskwa

- Wszyscy gracze, którzy grają w rosyjskiej Premier Lidze, chcieliby trafić do Spartaka. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, moja rodzina też. Jestem w Rosji, więc od razu rozważyłem tę opcję, nawet nie pomyślałem o odmowie - stwierdził.

Na koniec reprezentant Polski przyznał, że duży wpływ na wybór klubu miała jego żona. - Moja żona też chciała zostać w Rosji, tu jest wygodnie, nasze dzieci chodzą do przedszkola - zakończył.

loader

RadioZET.pl