Obserwuj w Google News

Rosjanie walą głową w mur. Znów odwołali się od decyzji UEFA

1 min. czytania
13.05.2022 15:07
Zareaguj Reakcja

Zenit St. Petersburg, Dynamo Moskwa, PFK Soczi i CSKA Moskwa odwołały się od decyzji UEFA o wykluczeniu rosyjskich klubów z rozgrywek pod egidą tej organizacji. "Działania przeciwko rosyjskim klubom opierają się wyłącznie na ich przynależności narodowej, są sprzeczne z zasadami sportu i z natury dyskryminujące" - napisano w jednym z oświadczeń zespołów.

Gianni Infantino i Władimir Putin
fot. AFP/EAST NEWS

Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z europejskich rozgrywek piłkarskich, które nałożyła UEFA po agresji militarnej tego kraju na Ukrainę. Zenit St. Petersburg, Dynamo Moskwa, PFK Soczi i CSKA Moskwa złożyły apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

FIFA oraz UEFA, w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę, 28 lutego zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Wykluczenie z europejskich pucharów w sezonie 2022/2023 potwierdzono 2 maja.

Redakcja poleca

Rosyjskie kluby odwołały się od decyzji UEFA

Kluby, które zdecydowały się na odwołanie, zajmują obecnie cztery czołowe miejsca w rosyjskiej ekstraklasie i to właśnie je na ten moment dotkną wprowadzone sankcje. "Działania przeciwko rosyjskim klubom opierają się wyłącznie na ich przynależności narodowej, są sprzeczne z zasadami sportu i z natury dyskryminujące" - napisano w oświadczeniu PFK Soczi.

Losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowano na 14 czerwca, dlatego rosyjskie ekipy wnioskują w CAS o przyspieszony tryb rozpatrzenia apelacji.

RadioZET.pl/PAP