Zamknij

Rosja znalazła rywala do rozegrania meczu. To były rywal Polaków z meczów LN

Paweł Żurek
09.09.2022 17:20

Bośnia i Hercegowina będzie rywalem Rosji w meczu towarzyskim, który odbędzie się 19 listopada, czyli tuż przed mistrzostwami świata w Katarze. Żadna z tych drużyn nie występuje na mundialu.

Rosja znalazła rywala do rozegrania meczu. To były rywal Polaków z meczów el. ME
fot. MATTHEW MIRABELLI/AFP/East News

Bośnia i Hercegowina przyjęła ofertę rozegrania międzynarodowego meczu towarzyskiego z Rosją – poinformowano na stronie internetowej federacji. Mecz odbędzie się 19 listopada w Petersburgu, czyli dzień przed oficjalnym rozpoczęciem mistrzostw w Katarze.

Ostatnim meczem, w którym zagrała reprezentacja Rosji, było spotkanie eliminacyjne do mistrzostw świata. Sborna wygrała je z Chorwacją 1:0. Później kadra Rosji miała zagrać jeszcze z Polską w barażach do MŚ, jednak po inwazji na Ukrainę i zawieszeniu federacji przez FIFĘ i UEFĘ naszej drużynie narodowej przyznano walkowera.

Rosja z powodu zawieszenia nie zagrała też meczów w Lidze Narodów (z Albanią, Izraelem i Islandią). Więcej - Sborna aż do tego momentu nie była sobie w stanie znaleźć żadnego rywala do meczu towarzyskiego. Rosja musiała grać mecze „sama ze sobą”, czyli z młodzieżową kadrą Rosji. Odbyło się ono w marcu, a na Twitterze federacji napisano, że starsi reprezentanci wygrali 1:0. „To był dobry sparing. Odnieśliśmy minimalne zwycięstwo nad młodym zespołem”.

Najbliższy mecz towarzyski Rosji odbędzie się 26 września. Sborna zagra z Kirgistanem.

loader

RadioZET.pl/PAB