Obserwuj w Google News

Legendarny piłkarz zakażony koronawirusem. Ronaldo trafił na kwarantannę

1 min. czytania
02.01.2022 21:56
Zareaguj Reakcja

Ronaldo Nazario jest zakażony koronawirusem. Wybitny napastnik nie stawi się na rocznicy powstania Cruizero, czyli klubu, którego jest właścicielem i w którym zaczynał karierę.

Ronaldo zakażony koronawirusem. Legendarny piłkarz trafił na kwarantannę
fot. Polska Press/East News

Ronaldo Nazario uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i nie będzie mógł być obecny na imprezie przez 101 lat Cruzeiro. Napastnik zaczynał karierę w tym klubie, a obecnie jest jego większościowym udziałowcem.

Ronaldo pod koniec grudnia przejął 90 procent akcji Cruzeiro Były piłkarz reprezentacji Brazylii chciał w ten sposób wspomóc klub, który od 2019 gra w drugiej lidze, a do tego ma ogromne długi. W tym roku Cruzeiro obchodzi 101-lecie, a jego władze chciały przy tej okazji uhonorować nowego właściciela.

W niedzielę okazało się, że Ronaldo ma koronawirusem. Cruizeiro poinformowało, że Brazylijczyk ma łagodne objawy, ale musi pozostać w izolacji.

Redakcja poleca

Ronaldo ratuje Cruizero. Klub ma 300 milionów długu

Ronaldo rozpoczął karierę zawodową właśnie w Cruzeiro, gdzie grał w latach 1992-1994. Z tego klubu trafił do PSV Eindhoven, by później przenosić się kolejno do Barcelony, Interu, Realu Madryt i AC Milanu. W 2008 roku Ronaldo wrócił do Brazylii, aby przejść na emeryturę w Corinthians w 2011 roku.

Cruzeiro stoi w obliczu bardzo poważnego kryzysu finansowego. Klub ma ok. 300 milionów dolarów długu. Ronaldo za 90 procent akcji Cruizeiro zapłacił 400 milionów reali (około 72,7 miliona dolarów) Brazylijczyk podjął też decyzję o zwolnieniu trenera Wanderlei Luxemburga, który kierował Cruzeiro od połowy zeszłego roku.

RadioZET.pl/PAB