Obserwuj w Google News

Ronaldinho niebawem wróci do domu? Są nowe informacje

1 min. czytania
08.08.2020 19:40
Zareaguj Reakcja

Ronaldinho, zatrzymany w paragwajskim areszcie od niespełna sześciu miesięcy za posługiwanie się fałszywym paszportem, może niebawem wrócić do domu. Zdaniem południowoamerykańskich mediów prokuratura zezwoliła już nawet na wyjazd byłego piłkarza do Brazylii.

Ronaldinho
fot. NORBERTO DUARTE/AFP/East News

Brazylijski piłkarz Ronaldinho, który od prawie pół roku jest zatrzymany w Paragwaju za posługiwanie się fałszywym paszportem, niebawem będzie mógł wrócić do ojczyzny - donoszą południowoamerykańskie media.

40-letni Ronaldinho i jego brat zostali zatrzymani w marcu i na 32 dni trafili do aresztu. Później wpłacili kaucję w wysokości łącznie 1,6 miliona dolarów, dzięki czemu pozwolono im przenieść się do hotelu w Asuncion, ale nadal nie mogli opuścić Paragwaju.

Cristiano Ronaldo kupił auto za 42 miliony złotych. Tak świętował scudetto

Ronaldinho niebawem wróci do domu? Są nowe informacje

Zgodnie z lokalnym prawem takie środki zapobiegawcze można wdrożyć najwyżej na sześć miesięcy, o ile nie zostaną w międzyczasie postawione zarzuty. Okres ten upłynie zatem we wrześniu.

Jednak według różnych doniesień medialnych prokuratura zgodziła się na wcześniejszy wyjazd Ronaldinho i Roberto de Assisa do Brazylii, znów za kaucją - tym razem w wysokości 200 tysięcy dolarów. Ostateczna decyzja należy do sądu.

"Przylecieliśmy tu, aby wziąć udział w uruchomieniu kasyna online oraz aby promować moją autobiografię" – tłumaczył wcześniej Ronaldinho w wywiadzie dla paragwajskiego dziennika "ABC".

Ronaldinho grał w przeszłości m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint-Germain. W 2004 i 2005 został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 triumfował z Barceloną w Lidze Mistrzów.

PSG osłabione przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów. Kontuzjowany... Thomas Tuchel

RadioZET.pl/PAP