Zamknij

Robert Lewandowski już po badaniach. Polak zagra z Bośnią?

12.10.2020 20:18

Robert Lewandowski w poniedziałek przeszedł dokładniejsze badania, które wykluczyły poważniejszą kontuzję uszkodzenia stawu skokowego. To oznacza, że jest szansa na to, że napastnik wystąpi w starciu z Bośnią i Hercegowiną we Wrocławiu.

Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek
fot. AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski w niedzielnym meczu z Włochami opuścił boisko w 82. minucie. Kapitan reprezentacji Polski schodził z murawy z grymasem bólu na twarzy. Najprawdopodobniej do urazu doszło około 35. minuty. Wówczas kapitan biało-czerwonych został kopnięty przez rywala. Z początku Jerzy Brzęczek poinformował, że "to tylko stłuczenie". Jednak następnego dnia, Lewandowski przeszedł szczegółowe badania, które nie wykazały poważnej kontuzji.

- Robert jest już po badaniu USG. Nie wykazało ono żadnych mechanicznych uszkodzeń stawu skokowego. Zawodnik ma jedynie krwiaka, który jest bolesny. Teraz będzie pod opieką fizjoterapeutów - powiedział w poniedziałek wieczorem rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

loader

Polska - Bośnia: O której godzinie? Kiedy mecz LN? [GODZINA, DATA]

Jak dodał, ryzyko, że Lewandowski nie mógłby zagrać w środę we Wrocławiu, jest raczej niewielkie. Na razie nie wiadomo jednak, czy piłkarz wystąpi od początku.

Robert Lewandowski przeszedł badania

W poniedziałkowe południe część kadrowiczów miała lekki trening w Sopocie. Wzięło w nim udział czternastu piłkarzy - rezerwowi z meczu z Włochami oraz Rafał Pietrzak i pauzujący w niedzielę za kartki Jan Bednarek.

Polska - Bośnia: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz Ligi Narodów?

Wieczorem zaczęły się natomiast badania wszystkich zawodników i członków sztabu pod kątem koronawirusa.

Reprezentanci Polski pozostaną w Trójmieście do wtorku. Tego dnia o godz. 11.30 wylecą czarterem z Gdańska do Wrocławia na środowy mecz z Bośnią i Hercegowiną.

RadioZET.pl/PAP