Obserwuj w Google News

Reprezentacja Polski U-21 ma nowego trenera. Probierz wkracza do gry

1 min. czytania
04.07.2022 12:09
Zareaguj Reakcja

Michał Probierz został nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 21 - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Na stanowisku zastąpił Macieja Stolarczyka.

Michał Probierz
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

- Na początku wydawało mi się, że to nie dla mnie. Ale jednak te siedemnaście lat pracy, które już miałem na poziomie Ekstraklasy, znając tych wszystkich zawodników, jest to jakieś nowe wyzwanie. Wydaje się, że jest to dosyć ciekawe, w szczególności, że trzeba po prostu bardziej selekcjonować zawodników - powiedział nowy szkoleniowiec kadry U-21.

Michał Probierz - nowy selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21

Michał Probierz urodził się 24 września 1972 roku w Bytomiu. Jako piłkarz występował w barwach ŁKS Łagiewniki, Rozbarku Bytom, Gwarka Zabrze, Ruchu Chorzów, Bayeru 05 Uerdingen, KFC Uerdingen 1905, SG Wattenscheid 09, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź. W polskiej ekstraklasie rozegrał 260 spotkań, zdobywając dziewięć bramek. Występował w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski.

Karierę trenerską rozpoczynał jako szkoleniowiec młodzieży w SG Wattenscheid 09 oraz Górniku Zabrze. Jako pierwszy trener prowadził Polonię Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię. Z Jagiellonią sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski (2010) oraz wicemistrzostwo kraju (2017), a z Cracovią po Puchar i Superpuchar Polski (2020).

RadioZET.pl/PZPN