Zamknij

Poważny wypadek przed meczem LN. Jeden piłkarz został ciężko ranny!

Krzysztof Sobczak
11.06.2022 11:28

Reprezentacja Bułgarii miała wypadek przed meczem Ligi Narodów z Gruzją w Tbilisi. W wyniku zdarzenia ciężko ranny został pomocnik Todor Nedelew. Zawodnik przeszedł już operację głowy. Rokowania są dobre - poinformował w sobotę gruziński kanał telewizyjny Mtavari Arkhi.

Wypadek autokaru Bułgarii
fot. NIKOLAY DOYCHINOV/AFP/East News / Twitter/screen

Według telewizji do wypadku drogowego doszło, gdy kadra Bułgarii, która przybyła do Tbilisi na niedzielny mecz z reprezentacją Gruzji w Lidze Narodów UEFA, jechała z lotniska do hotelu dwoma autobusami. Kierowca jednego z nich stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drugim autobusem. 29-letni Nedelew siedział na tylnym siedzeniu przedniego autokaru. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie wypadku.

Gruzja - Bułgaria: Wypadek przed meczem Ligi Narodów

Nedelew musiał być hospitalizowany. Rzecznik prasowy zespołu w wywiadzie dla bułgarskiego kanału telewizyjnego BTV poinformował, że zawodnik doznał poważnego urazu głowy i przeszedł 2-godzinną operację. Była ona konieczna, gdyż kawałki szkła wbiły się w głowę piłkarza.

- Zgodnie z optymistyczną prognozą będzie mógł dojść do siebie za trzy miesiące – powiedział rzecznik prasowy. Według niego pozostali zawodnicy doznali poważnego szoku psychicznego, ale nadal przygotowują się do meczu z Gruzją.

Mecz pomiędzy reprezentacjami Gruzji i Bułgarii w grupie C4 Ligi Narodów zaplanowano 12 czerwca na stadionie Dinamo Arena w Tbilisi.

RadioZET.pl/PAP