Zamknij

Kuriozalna sytuacja podczas el. MŚ 2022. W trakcie meczu aresztowano prezesa kadry

13.11.2020 11:06

Marcos Rodriguez, prezes boliwijskiej federacji piłkarskiej, został aresztowany w trakcie meczu z Ekwadorem w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Działacz z kraju Ameryki Południowej został zatrzymany i oskarżony o korupcję.

Marcos Rodriguez
fot. video/screen

Tymczasowy prezes boliwijskiej federacji piłkarskiej Marcos Rodriguez został aresztowany w trakcie meczu z Ekwadorem (2:3) w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Działacz oskarżony jest o korupcję.

Lokalne media pokazały, jak Rodriguez jest wyprowadzany przez policję ze stadionu w trakcie przerwy w spotkaniu. Później członek Komitetu Wykonawczego boliwijskiego związku Rolando Aramayo potwierdził na antenie radia Fides całe zdarzenie.

Prezes boliwijskiej federacji Marcos Rodriguez aresztowany na meczu el. MŚ 2022

- To, co się stało, jest przesadą, ale nie będę tego więcej komentować - zaznaczył Aramayo i dodał, że niepewne stały się zaplanowane na piątek wybory na prezesa federacji.

Rodriguez pełni funkcję szefa związku od lipca, kiedy na Covid-19 zmarł Cesar Salinas. W boliwijskim futbolu konflikt trwa od dawna. Z powodu pandemii zostały przerwane rozgrywki krajowe i od marca nie zostały wznowione, ponieważ kluby nie mogą dojść do porozumienia. Walka o władzę trwa już od kilku lat.

W eliminacjach do mistrzostw świata Boliwia przegrała wszystkie trzy mecze i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP