Zamknij

"MU może zerwać umowę z Cristiano Ronaldo". Klub reaguje na wywiad

14.11.2022 22:23

Władze Manchesteru United rozważają, jakie kroki podjąć wobec Cristiano Ronaldo, który w wywiadzie dla Talk TV negatywnie wypowiedział się nt. klubu i trenera Erika ten Haga. Według The Telegraph, w zimowym oknie transferowym może dojść do zerwania kontraktu z gwiazdorem.

"MU może zerwać umowę z Cristiano Ronaldo". Klub reaguje na wywiad
fot. Talk TV/Ferrari Press/East News

"Manchester United podobno rozważa zerwanie kontraktu z Cristiano Ronaldo w styczniu. Klub chce zmniejszyć straty, które przynosi 37-letni napastnik" – poinformował The Telegraph.

Angielscy dziennikarze dodali, że skrócenie kontraktu Ronaldo byłoby korzystne dla United, bo zawodnik nie żądałby zwrotu pensji, którą otrzymałby w ciągu kolejnego pół roku. Kontrakt Cristiano obowiązuje bowiem do końca obecnego sezonu.

Ronaldo tuż po zakończeniu ostatniego spotkania MU w lidze udzielił wywiadu Piersowi Morganowi. Z fragmentów rozmowy, które zostały opublikowane, wiadomo, że Portugalczyk powiedział, iż Manchester United zdradził go, a także, że nie ma żadnego szacunku dla Erika ten Haga. - Nie mam do niego szacunku, bo on mi go nie okazał. Nie tylko trener, ale też dwie czy trzy osoby w klubie. Czuję się zdradzony, ludzie w klubie nie chcą mnie tu. Nie tylko teraz, ale także w zeszłym roku – powiedział Ronaldo.

Cristiano Ronaldo: chcę dla Manchesteru jak najlepiej. Klub powinien być w TOP 3

Ronaldo zakończył ubiegły sezon z 24 golami na koncie, co było najlepszym wynikiem w klubie. Wyczyn Portugalczyka nie uchronił MU przed zajęciem 6. miejsca w lidze i brakiem awansu do Ligi Mistrzów.

Ronaldo w wywiadzie powiedział też, że od odejścia Sir Alexa Fergusona „klub się nie rozwinął”. - Nic się nie zmieniło. Chcę dla MU jak najlepiej, dlatego tu przyszedłem. W klubie są pewne kwestie, które nie pomagają w osiągnięciu najwyższego poziomu, jak np. w Manchesterze City, Liverpoolu, czy obecnie w Arsenalu. Klub z taką reputacją powinien być w TOP 3, a niestety nie jest – uważa Ronaldo.

loader

RadioZET.pl/PAB