Zamknij

Kolejny gwałciciel w Premier League? "Znany piłkarz" trafił w ręce policji

04.07.2022 19:12

Znany piłkarz Premier League został zatrzymany w poniedziałek rano w północnym Londynie pod zarzutem gwałtu - informuje "The Telegraph". Z powodów prawnych nie można ujawnić nazwiska zawodnika.

Piłkarz Premier League zatrzymany po zarzutem gwałtu
fot. EAST NEWS

"The Telegraph" pisze o "znanym na całym świecie" zawodniku, którego Scotland Yard zatrzymał w poniedziałek w godzinach porannych. Nie ma zbyt wielu szczegółów rzekomego zdarzenia. Wiadomo, że piłkarz ma ok. 30 lat, jest reprezentantem swojego kraju, a do gwałtu miało dojść w minionym miesiącu.

Z powodów prawnych dziennikarze nie mogą ujawnić nazwiska gracza ani spekulować na ten temat. Żaden z klubów z północnego Londynu, w tym Tottenham i Arsenal, nie wydały oświadczenia w tej sprawie.

Przestępstwa seksualne w Premier League

W ostatnich miesiącach aż trzech bardzo znanych piłkarzy Premier League zostało oskarżonych o przestępstwa seksualne. Pod koniec lipca (25.07) ruszy rozprawa Benjamina Mendy'ego z Manchesteru City, który usłyszał już zarzuty siedmiu gwałtów, próby gwałtu i napastowania. 27-latek nie przyznaje się do winy.

Problemy z prawem ma też Mason Greenwood. Napastnik Manchesteru United jest podejrzany o gwałt i kierowanie gróźb karalnych wobec swojej byłej partnerki. Najpoważniejsze zarzuty ciążą na pomocniku Evertonu Gylfi Sigurdssonie. Islandczyk może być uwikłany w pedofilię.

RadioZET.pl/Telegraph